Osioł USiołek obchodzi 14. urodziny. W prezencie dostał kosz...

  Osioł USiołek obchodzi 14. urodziny. W prezencie dostał kosz smakołyków

  KD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Osioł USiołek z chorzowskiego zoo obchodzi 14. urodziny
  1/25
  przejdź do galerii

  Osioł USiołek z chorzowskiego zoo obchodzi 14. urodziny ©Maciej Gapiński

  Kosz wypełniony jabłkami i marchewkami - taki prezent z okazji 14. urodzin otrzymał osioł domowy Michał zamieszkujący Śląski Ogród Zoologiczny. Z racji tego, że jego opiekunem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach, osiołek pieszczotliwie nazywany jest USiołkiem.
  USiołek w trakcie 14 lat życia już nieraz brylował w mediach. Do blasku fleszy jest przyzwyczajony. M.in. w czerwcu 2012 roku, typował wynik piłkarskiego meczu charytatywnego Senat kontra Senat. Możemy go również spotkać podczas niektórych wydarzeń na Uniwersytecie Śląskim, akcji promocyjnych czy charytatywnych.

  Tym razem dziennikarze towarzyszyli osiołkowi podczas wręczania mu prezentu. Od sierpnia 2009 roku jego opiekunem jest Uniwersytet Śląski. Stąd każdego roku przedstawiciele placówki wybierają się do niego z prezentem. Dostał kosz pełen ulubionych przysmaków – jabłek i marchewek.

  - Pomysł adopcji mieszkającego w ZOO osiołka był odpowiedzią na inicjatywę Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, który poszukuje sponsorów dla mieszkających tam zwierzaków. Spośród wielu zaproponowanych stworzeń, osiołek został uznany za najbardziej wdzięcznego podopiecznego - opowiada Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy UŚ w Katowicach.

  Sympatyczny zwierzak stał się też inspiracją do stworzenia maskotki uczelni.

  - W grudniu 2009 roku ogłoszony został konkurs na projekt maskotki wzorowanej na osiołku. Autorem zwycięskiej pracy była Justyna Mikusz, studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie. Na podstawie jej pracy stworzony został oficjalny wizerunek USiołka, który wykorzystywany jest przy promocji śląskiej Alma Mater. Wyprodukowane zostały breloczki, a także miękkie pluszaki, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i pracowników - przypomina Szymik-Kozaczko.


  *Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
  *Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama