Sprawdzian szóstoklasisty: wstępne wyniki w województwie...

  Sprawdzian szóstoklasisty: wstępne wyniki w województwie śląskim

  DRAPA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sprawdzian szóstoklasisty

  Sprawdzian szóstoklasisty ©Przemek Swiderski

  Sprawdzian szóstoklasisty, wstępne wyniki. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała wstępne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. Jak ze sprawdzianem szóstoklasisty poradzili sobie uczniowie z województwa śląskiego? Sprawdźcie.
  Sprawdzian szóstoklasisty

  Sprawdzian szóstoklasisty ©Przemek Swiderski

  Do sprawdzianu szóstoklasisty, który odbył się 4 kwietnia, w województwie śląskim przystąpiło 39 396 uczniów. Zestaw zadań w wersji standardowej sprawdzianu szóstoklasisty rozwiązywało 38 582 uczniów, a w wersjach dostosowanych - 814 uczniów.

  Arkusz standardowy sprawdzianu szóstoklasisty zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań sprawdzianu szóstoklasisty można było otrzymać 40 punktów.

  Sprawdzian szóstoklasisty: czytanie wypadło lepiej


  Jak wynika ze wstępnej analizy, uczniowie uzyskali najwyższe wyniki za rozwiązanie zadań sprawdzających umiejętność czytania, dobrze poradzili sobie z pisaniem, a nieco słabiej z zadaniami wymagającymi wykorzystywania wiedzy w praktyce.

  Czytanie sprawdzano w 10 zadaniach sprawdzianu szóstoklasisty, a za ich wykonanie można było otrzymać maksymalnie 10 punktów. Średni wynik uzyskany przez szóstoklasistów wyniósł 7,28 pkt.

  Pisanie sprawdzano natomiast w 2 zadaniach sprawdzianu szóstoklasisty, z których jedno polegało na napisaniu listu zachęcającego koleżankę lub kolegę do przeczytania ciekawej książki, a drugie - na uzasadnieniu, dlaczego należy poprawnie mówić i pisać. Za wykonanie tych zadań uczeń mógł otrzymać 10 punktów. Średni wynik sprawdzianu szóstoklasisty, jaki uzyskali uczniowie z naszego województwa, wyniósł 6,21 pkt.

  Rozumowanie sprawdzano z kolei w 6 zadaniach sprawdzianu szóstoklasisty, a uczeń mógł uzyskać za ich rozwiązanie maksymalnie 8 punktów. Średni wynik wyniósł 4 punkty.

  Korzystanie z informacji sprawdzano w 4 zadaniach sprawdzianu szóstoklasisty i za ich rozwiązanie można było otrzymać 4 punkty. Średni wynik wynosi 2,53 pkt.

  Wykorzystywanie wiedzy w praktyce sprawdzano natomiast w 4 zadaniach sprawdzianu szóstoklasisty, za które można było uzyskać 8 pkt. Średni wynik za ich rozwiązanie wyniósł 3,52 pkt.  *WIELKI FINAŁ: Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama