Dąbrowa Górnicza: komenda policji będzie jak w serialu...

  Dąbrowa Górnicza: komenda policji będzie jak w serialu "Komisarz Alex" [ZDJĘCIA]

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowa Górnicza: komenda policji będzie jak w serialu "Komisarz Alex" [ZDJĘCIA]
  1/25
  przejdź do galerii

  ©Piotr Sobierajski

  Dąbrowscy policjanci za dwa i pół roku będą pracowali w niemal całkowicie odnowionym budynku. Remont i przebudowa Komendy Miejskiej Policji przy al. Piłsudskiego 11 mają pochłonąć w sumie ponad 20 milionów zł. W całym kraju na dostosowanie budynków policyjnych do odpowiednich standardów przeznaczony ma zostać z budżetu centralnego miliard złotych. Program standaryzacji budynków komend i komisariatów policji zakłada, że wszystkie mają wyglądać podobnie, a do tego mają być odpowiednio wyposażone.
  Zmiany w Dąbrowie Górniczej mają być kolosalne. Nadbudowana zostanie kondygnacja od strony al. Piłsudskiego, a do tego pojawi się również jeden całkowicie nowy segment.

  SOSNOWIEC: TU POLICJA TEŻ BĘDZIE MIAŁA NOWY KOMISARIAT! [CZYTAJ W DZ]

  - Na razie nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy rozpoczną się u nas pierwsze prace, ale program trwa w latach 2013-2015.
  Ito właśnie w 2015 roku wszystko ma być już gotowe - informuje Mariusz Miszczyk, rzecznik dąbrowskich policjantów. - W grudniu ubiegłego roku nasz budynek był wizytowany przed podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Michała Deskura oraz ówczesnego śląskiego komendanta policji, gen. Dariusza Działo, co pewnie miało także wpływ na decyzje w sprawie przebudowy. Na razie jesteśmy na etapie przeprowadzania ekspertyz geologicznych, które mają dać odpowiedź na to, czy nadbudowa w planowanym miejscu będzie możliwa, czy plany trzeba będzie jednak skorygować. Kiedyś były tutaj bowiem dość podmokłe tereny, więc wszystko musi zostać dokładnie sprawdzone - dodaje. Rozbudowa komendy jest konieczna, bo choć dąbrowski budynek ma nieco ponad 35 lat, to stróżom prawa jest tu za ciasno.

  Jest bardzo wiele małych pomieszczeń, które nie spełniają dziś swoich funkcji. Na przykład w jednym pokoju, przy ośmiu biurkach pracuje ponad 30 dzielnicowych, którzy w tym samym miejscu przyjmują także dąbrowian. Bardzo mały jest również pokój odpraw w Wydziale Ruchu Drogowego. No i powiększa się stale kadra. Dziś wraz z policjantami, którzy pracują w komisariacie w dzielnicy Ząbkowice, jest ich w mieście około trzystu. Po przebudowie w KMP pojawią się więc nie tylko nowe pokoje, ale też świetlica, siłownia, zaplecze socjalne, nowe sanitariaty. Co równie ważne, na większy komfort będą też mogli liczyć wszyscy, którzy załatwiają sprawy w dąbrowskiej komendzie.

  KOMISARIATY NA ŚLĄSKU I W ZAGŁĘBIU TO RUINY! [ZDJĘCIA]

  - Dziś rzeczywiście wystarczy tylko kilka osób, które czekają przed dyżurką i robi się tłok. Dlatego zdecydowaniewiększa będzie recepcja, przeniesione zostanie w inne miejsce stanowisko kierowania, większe będzie pomieszczenie dyżurnych. Przebudowane i powiększone zostaną także pokoje przesłuchań oraz przyjęć zgłoszeń od mieszkańców. Budynek będzie również dostępny dla niepełnosprawnych - mówi Mariusz Miszczyk.

  Do remontu dołoży się też miasto. Będzie to kwota 237 tys. zł. To połowa funduszy, które dotychczas miasto wydawało na utrzymanie etatów 20 dzielnicowych. Miasto nadal będzie finansować dziesięć takich etatów, ale ciężar opłacania drugich dziesięciu wzięła teraz na siebie Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Pieniądze pozyskane ze zmniejszenia liczby etatów pójdą teraz na Fundusz Wsparcia Policji, z przeznaczeniem na modernizację dąbrowskiej komendy.

  NIE TYLKO KOMISARIAT: POLICJANCI Z DĄBROWY DODTALI NOWOCZESNE MOTOCYKLE!

  W sumie w woj. śląskim na remonty i przebudowy komend oraz komisariatów ma być przeznaczonych prawie 200 mln zł. Standaryzacją mają zostać objęte m.in. komendy w Jaworznie, Bytomiu, Chorzowie, Zabrzu i Mysłowicach.  *WIELKI FINAŁ: Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a kto o tym myślał

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 36

   Koncepcja budowy urodziła się za czasów Komendanta Działo. Taki był niedobry.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama