Nowa trasa rowerowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej:...

  Nowa trasa rowerowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej: Połączenie Częstochowa-Mstów [ZDJĘCIA]

  BR/mat.prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowa trasa rowerowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej: Połączenie Częstochowa-Mstów [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii
  Częstochowa i Mstów wybudują brakujące odcinki pieszo-rowerowej drogi, która połączy obie gminy. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz wójt Mstowa Tomasz Gęsiarz we wtorek podpisali na Przeprośnej Górce list intencyjny w tej sprawie.
  Porozumienie obliguje obie gminy do budowy brakujących fragmentów ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy skrzyżowanie ul. Mstowskiej i Wodociągowej w Częstochowie z centrum Mstowa. Inwestycja ma służyć wygodzie rowerzystów i spacerowiczów, podniesieniu atrakcyjności turystycznej regionu oraz poprawie dostępu m.in. do sanktuarium św. Ojca Pio, będącego atrakcją dla pielgrzymów i turystów, a także ciekawych przyrodniczo, jurajskich terenów w granicach lub okolicach Częstochowy.


  - Zarówno Częstochowa, jak i Mstów sukcesywnie rozwijają swoją infrastrukturę rowerową i siłą rzeczy w końcu musiało dojść do takiego połączenia. W niedługim czasie chcemy także uzupełnić połączenie z Olsztynem, a w przyszłości współpracować w tym zakresie z kolejnymi gminami, które sąsiadują z naszym miastem – mówił Krzysztof Matyjaszczyk podczas briefingu prasowego na Przeprośnej Górce, w pobliżu miejsca przyszłego połączenia obu szlaków.

  Aby doprowadzić do połączenia gmina Mstów musi wybudować około 1,5 km ścieżki. Częstochowski odcinek ma liczyć 675 metrów – zadanie powinno zostać zrealizowane z przyszłorocznego budżetu miasta. Jeżeli inwestycja znajdzie się w budżecie 2016 r. inwestycję zrealizuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu, a nadzorować będzie m.in. konsultant ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie Łukasz Kot. Obie gminy będą ściśle współpracować w wyborze technologii budowy obu odcinków dróg pieszo-rowerowych.

  W „plenerowym” podpisaniu listu intencyjnego uczestniczyli także m.in. zastępca wójta Mstowa a jednocześnie przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski, przewodniczący Rady Gminy Mstów Krzysztof Choryłek, dyrektor MZDiT w Częstochowie Mariusz Sikora oraz kustosz Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce ks. Eugeniusz Lorek.


  *Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
  *Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paranoja

   Janusz I (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Przez wiele lat jeździłem rowerem do Mstowa o
   przecudnym przełomem Warty od mostu do Mstowa i była to najkrótsza droga. Kilka lat temu nie mogłem nią przejechać, bo droga i zbocze przełomu były...rozwiń całość

   Przez wiele lat jeździłem rowerem do Mstowa o
   przecudnym przełomem Warty od mostu do Mstowa i była to najkrótsza droga. Kilka lat temu nie mogłem nią przejechać, bo droga i zbocze przełomu były rozjeżdzone przez quady. Nie wiem, jak jest teraz i do której gminy należy ten teren ale wtedy, gdy dorwałbym wójta lub prezydenta, wdeptałbym ich w to błoto!
   Teraz wymyślili inny przebieg ścieżki, żeby przypodobać się Kościołowi. A co z tamtą dewastacją?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama