Krystian W. ps. "Krystek" usłyszał dwa zarzuty: zgwałcenia i...

  Krystian W. ps. "Krystek" usłyszał dwa zarzuty: zgwałcenia i usiłowania zgwałcenia

  Jacek Wierciński, Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Krystian W. doprowadzony do prokuratury w Gdańsku
  1/19

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Hukało

  Krystian W. zwany "Krystkiem" został zatrzymany w czwartek rano pod Wejherowem. W piątek trafił do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie był przesłuchiwany. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: zarzut usiłowania zgwałcenia oraz zgwałcenia.
  Aktualizacja godz. 12.39

  Krystian W. usłyszał dwa zarzuty: zarzut usiłowania zgwałcenia oraz zgwałcenia. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia.

  Aktualizacja godz. 11.49

  Jeszcze około 15 minut ma potrwać przesłuchanie Krystiana W. - dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. Następnie śledczy podejmą następne decyzje. Dowiemy się m.in. czy i - jeżeli tak się stanie - to jakie zarzuty usłyszy Krystian W.

  Aktualizacja godz. 10.23

  Od ponad pół godziny trwa przesłuchanie Krystiana W. Po przesłuchaniu prokurator wyda oświadczenie w tej sprawie.

  Aktualizacja godz. 9.36

  Trzech policjantów w całkowitej ciszy doprowadziło Krystiana W. do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie zostanie przesłuchany. Dziennikarze zadawali Krystkowi pytania, ten jednak nie odpowiadał na żadne.

  Aktualizacja piątek 6 listopada

  Krystian W. miał zostać dowieziony do prokuratury w piątek na godzinę 9.00. Jak usłyszeliśmy od prok. Gładkowskiej, mężczyzny nie ma jeszcze na miejscu.

  Aktualizacja czwartek 5 listopada


  Wideo z zatrzymania Krystiana W.

  - W czwartek wczesnym rankiem w miejscowości pod Wejherowem zatrzymany został 38-letni mężczyzna. Był zaskoczony i nie stawiał oporu - informuje kom. Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

  Przeszukane zostało jego auto oraz mieszkanie w którym przebywał.

  - Krystian W. został zatrzymany na nasze polecenie z uwagi na to, że w dniu wczorajszym Prokuratura Okręgowa przejęła śledztwo z innej prokuratury rejonowej - potwierdza prok. Agnieszka Gładkowska z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

  Chodzi o śledztwo dotyczące gwałtu, do jakiego miało dojść w 2010 roku. Wówczas 15-letnia kobieta zgłosiła się do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa. Nie potrafiła jednak wskazać sprawcy, a skutku nie przyniosła również próba namierzenia napastnika po numerze telefonu komórkowego, z jakiego korzystał. Sprawa została umorzona.

  Po tym, kiedy pojawiły się rewelacje, dotyczące rzekomego powiązania Krystiana W. z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid z Gdańska w marcu 2015 r., i nagłośnieniu przez media innych podejrzeń dotyczących "Krystka" - w wakacje bieżącego roku do śledczych znów zgłosiła się, dziś 20-letnia, ofiara sprzed pięciu lat, która twierdzi, że właśnie w 38-latku rozpoznaje napastnika.

  - Materiał zgromadzony w tym postępowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Gdańsku-Oliwie łącznie z naszym materiałem, który zgromadziliśmy w prowadzonym postępowaniu dał podstawy do zatrzymania Krystiana W. i do przedstawienia mu jednego lub dwóch zarzutów dotyczących czynności seksualnych, których mężczyzna miał się dopuścić w 2010 roku na jednej osobie - mówi prok. Gładkowska.

  Czytaj więcej o sprawie "Krystka" i śledztwie prokuratury  Jak tłumaczą śledczy zarzuty zostaną przedstawione mężczyźnie w piątek, 6 listopada, po przesłuchaniu przez prokuratora. Zarzucane mu będą dwa gwałty lub gwałt i "doprowadzenie do innych czynności seksualnych" 15-latki w 2010 r. Również po przesłuchaniu prokurator podejmie decyzję w sprawie ewentualnego skierowania wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie 38-latka na 3 miesiące.

  - Jestem nieco zdziwiony zatrzymaniem mojego klienta, pana Krystiana W. Na tę chwilę nie posiadam wielu informacji na ten temat, a sygnał o zdarzeniu otrzymałem od policjantów - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" mec. Wojciech Cieślak, adwokat "Krystka". - Akcja prokuratury i policji nieco zaskakuje mnie o tyle, o ile mój klient był do dyspozycji służb.

  Mec. Cieślak zaznacza, że najpewniej dopiero w piątek będzie miał możliwość skontaktowania się z klientem. - Wówczas będę mógł powiedzieć coś więcej na temat tej sprawy - podsumowuje mec. Cieślak.

  Krystianowi W. grozi do 12 lat więzienia.
  jacek.wiercinski@polskapress.pl
  szymon.zieba@polskapress.pl


  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa ma większy wymiar... tylko książkę pisać

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ... prokukuratur z P, policja z P......komornik z R; zwykła siatka; ośmiornica


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak zacznie gadać....

   strach się bać (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ktoś beknie; już szykuje ww

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja się ich nie boję

   byłem w wojsku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   oni się boją; ale skoro prawo pozwala...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policja o wszystkim wiedziała !!!!

   Pinochet (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Taką mamy policję że interesuję ich tylko ochrona układu politycznego jakiegokolwiek bo z tego mają jakąś korzyść a ze służenia ludziom nie ma przecież żadnych profitów .


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POlicja to pikuś

   Gorzej : prokuratura (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Banda powiązana z prokuraorem z P - prosta sptrawa. Znam go cwaniak i oszust!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rencista w takim aucie?

   ojoj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   No tak, zatrudniony był. Radziłabym sprawdzić Skarbówce na jakich zasadach Krystian W był zatrudniony jako kierowca, na jakich zasadach reperował samochody i mył jachty. Mało tego proponowałabym...rozwiń całość

   No tak, zatrudniony był. Radziłabym sprawdzić Skarbówce na jakich zasadach Krystian W był zatrudniony jako kierowca, na jakich zasadach reperował samochody i mył jachty. Mało tego proponowałabym aby lekarz orzecznik przyjrzał się temu schorowanemu człowiekowi - jakoś miał siłę dźwigać panienki w dyskotekach. Zabrać rentę, nałożyć karę skarbową za lewe umowy i robote na czarno, zapakować do pierdla i na roboty w kamieniołomach wysłać koślawca.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bbb

   bbb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   czas na zleceniodawcow i klientow tej k.u.r.w.y WICONIA KRYSTIANA, Pana Turczynskiego z pucka, mariusa o. z sopotu. i innych podobnych frajerow - j**** was cwele - przy okazji propunuje rozejrzec...rozwiń całość

   czas na zleceniodawcow i klientow tej k.u.r.w.y WICONIA KRYSTIANA, Pana Turczynskiego z pucka, mariusa o. z sopotu. i innych podobnych frajerow - j**** was cwele - przy okazji propunuje rozejrzec sie w tym swiatku za sladami po iwonie wieczorek, no gangusy z trojmiasto - j**** was cwele za takie zachowania - prawilni zrobia z wami porzadekzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Swietlane perspektywy ciemnego typa

   Kolega "Krurzla" (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Panie Krystianie, na poczatek lanie a po laniu cwelowanie. Falszywy rencista ale za prawdziwy policyjny konfident, pedofil, alfons, rajfur, sutener i morderca dziecka. Wszyscy na Kurkowej 12 sa...rozwiń całość

   Panie Krystianie, na poczatek lanie a po laniu cwelowanie. Falszywy rencista ale za prawdziwy policyjny konfident, pedofil, alfons, rajfur, sutener i morderca dziecka. Wszyscy na Kurkowej 12 sa ojcami Amandy, siedzi tam tez biologiczny tata. Latwo nie bedzie co akurat mnie niezmiernie cieszy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krzystek

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 2

   Krzystek zatrzymany. Pół Trójmiasta siedzi na kiblu że stachu


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pewnie że tak

   Rokoko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Siedza i lewe papiery robia. Zesraja sie ze strachu te cale mafiosy z trojmiasta

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kupa

   Julia Kopaczenko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   Należy też zatrzymać Ewę K. za działanie przeciwko Polsce i usłużność wobec Angeli M.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto to redagował??

   gromek czempinski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Na rany jaruzela! tego się przeczytać nie da!! redaktora powinni zesłać na Kamczatkę!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kkk

   jjj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Czemu zdjęcie z sądu w Pucku?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   maps google

   kejt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Bolszewo miejscowosc pod Wejherowem redaktorze...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama