Ważne
  Śląskie Targi Książki: 5 powodów, by myśleć o książce

  Śląskie Targi Książki: 5 powodów, by myśleć o książce

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląskie Targi Książki
  1/18
  przejdź do galerii

  Śląskie Targi Książki ©Piotr Deoniziak

  Od dzisiaj do niedzieli w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach: I Śląskie Targi Książki pod patronatem DZ.
  To kolejne podejście do targów książki w Katowicach. Poprzednie takie imprezy nie były udane, ale I Śląskie Targi Książki mają szansę przełamać złą passę. Impreza rozpocznie się dzisiaj, a zakończy w niedzielę. Odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (sektor C), tuż koło Spodka. Godziny otwarcia: 10-18.

  Oto pięć najważniejszych powodów, dla których trzeba się wybrać na Śląskie Targi Książki:

  1.Można zaoszczędzić. Czas i pieniądze. Przede wszystkim za wstęp na imprezę nie trzeba nic płacić. Poza tym tradycją targów książki jest to, że wydawcy przygotowują specjalne rabaty i promocje na swoje książki. Można je kupić od 20 do 30 proc. taniej, niż wynosi cena na okładce. Wielu wystawców przygotowuje też kosze z tanią książką za 5 czy 10 zł. To wcale nie muszą być stare pozycje, nierzadko można znaleźć na takich kiermaszach książki z ubiegłego roku. Targi to też wielki przegląd oferty wydawców, nawet największy Empik nie ma tylu książek „na stanie”.

  2.Na Śląskich Targach Książki będą stoiska aż 140 wydawnictw, w tym najważniejszych i największych. Będą m.in.: Agora, Akapit Press, Arkady, Albatros, Bellona, Czarna Owca, Helion, Rebis, Świat Książki, Zakamarki, Dwie Siostry, Egmont, Ene Due Rabe, Ezop, Firma Księgarska Olesiejuk, Nasza Księgarnia, Muchomor, Świat Książki, Znak i Sonia Draga.
  Warto też zwrócić uwagę na mniejsze, ale ciekawe wydawnictwa, których książki rzadko trafiają do szerokiej dystrybucji. To wszelkiego rodzaju wydawnictwa specjalistyczne (np. historyczne, naukowe, górskie, komiksowe), ale też te proponujące niebanalne książki dla dzieci.

  3.Ponad 70 autorów książek zjedzie do Katowic w ten weekend. Wśród nich są prof. Jerzy Bralczyk, Marek Krajewski, Lech Majewski, Michał Ogórek, prof. Jan Hartman, Marek Przybylik, Mariusz Szczygieł, Ziemowit Szczerek, Małgorzata Szejnert i Szczepan Twardoch. Dzięki współpracy z Biblioteką Śląską, Targi odwiedzą autorzy nominowani do Śląskiego Wawrzynu Literackiego 2014: Dariusz Foks, Zbigniew Kruszyński, Wit Szostak i Ewa Winnicka. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli też autorzy związani ze Śląskiem: Mieczysław „Hajer” Bieniek, Marta Fox, Marta Obuch i Dariusz Rekosz. Będą też postaci znane z telewizji, jak dziennikarz Grzegorz Mie-cugow, projektantka mody i celebrytka Ewa Minge, była miss Ewa Wachowicz, aktor Bronisław Cieślak, znana z telewizji kuchnia+ Marieta Marecka, trener Antoni Piechniczek, himalaista Ryszard Pawłowski. Dokładny program spotkań z autorami można znaleźć na naszej stronie dziennikzachodni.pl.

  4.Bogaty program dodatkowych atrakcji, w tym tych dla dzieci. Ciekawie zapowiadają się np. warsztaty detektywistyczne dla dzieci, które poprowadzi pisarz Dariusz Rekosz. Literacki Ostry Dyżur przepisze stosowną kurację, np. na ból z powodu rozstania z właśnie przeczytaną książką. Będzie można wymienić się książkami wydanymi po 2000 r. Do Katowic przyjadą księgarze z całej Polski, by dyskutować o swoim (wymierającym?) zawodzie. Na I Ogólnopolskiej Konferencji Księgarstwa: „Księgarz - zawód zagrożony?” pojawią się też przedstawiciele branży z zagranicy. W sobotę o godz. 16 w ramach Targów odbędzie się Konferencja-Show „Moda na czytanie”, organizowana przez Fundację Dress for Success, z udziałem Ewy Minge. Wstęp na tę imprezę za zaproszeniami. W programie m.in. pokaz mody.

  5.Na Śląskich Targach Książki będziemy też my, czyli „Dziennik Zachodni”. Nasi dziennikarze będą czytać dzieciom bajki dzisiaj (godz. 13-13.50, sala Forum 2) oraz w niedzielę (15-16, sala Forum 2). W czasie targów będzie można się też zapoznać z miesięcznikiem „Strefa Biznesu”, wydawanym przez „Dziennik Zachodni”.

  Targi Książki w Katowicach: Warto przyjść  *Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
  *Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama