Częstochowa: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50...

  Częstochowa: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 przygotowywali zdrowe śniadanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W piątek w wielu szkołach podstawowych w całym kraju uczniowie wzięli udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”, w ramach której przystąpili do bicia rekordu Guinnessa w przygotowaniu, jak największej ilości zdrowego śniadania. Do akcji przyłączyli się także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie.
  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie z ogromnym zapałem przyrządzali zdrowe posiłki.
  1/76
  przejdź do galerii

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie z ogromnym zapałem przyrządzali zdrowe posiłki. ©Adrian Heluszka/Dziennik Zachodni

  W częstochowskiej szkole do stołów zasiadło 78 osób. Najmłodszym uczniom towarzyszyli rodzice i nauczyciele, którzy pomagali im w przygotowaniu zdrowych posiłków. - To program o charakterze edukacyjnym, który promuje zdrowe żywienie i wskazuje, jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywa śniadanie. Akcja pomoże przekonać dzieci do zdrowego trybu odżywiania. Zdrowe jedzenie wcale nie oznacza, że nie jest smaczne.
  Jak widać dzieci z uśmiechem na ustach i pełnym zaangażowaniem przystąpiły do zadania – wspomina Iwona Wałęska, koordynator projektu w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie i zarazem szkolny logopeda.

  Najmłodsi mieli za zadanie przyrządzić twarożek z warzywami, kanapki i szaszłyki owocowe. Dzieci mogły puścić wodzę fantazji i z przygotowanego twarożku tworzyły wzorki i różnego rodzaju figurki i postacie. W ten sposób powstawały choćby twarożkowe myszki i inne zwierzęta.

  Szkoła Podstawowa nr 50 po raz pierwszy uczestniczyła w projekcie, który doczekał się już pięciu edycji. Dyrekcja szkoły przyznaje, że robi wszystko, aby uczniowie odżywiali się zgodnie z obowiązującymi w szkołach, zdrowymi zasadami.

  - W naszej szkole nie odczuwamy takiego problemu, jak ma to miejsce choćby w gimnazjach – cieszy się Małgorzata Płatek, wicedyrektor szkoły. - Rodzice i dzieci zaakceptowali wszystkie zmiany bez żadnych protestów. Nasi uczniowie chętnie kupują w szkolnym sklepiku owoce i zdrowe produkty. Nasza stołówka również dostosowana jest do wszystkich norm. Niestety, na to, jakie drugie śniadanie uczniowie przynoszą z domu, już nie mamy wpływu.


  *Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
  *Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama