Kompania Węglowa ostrzega górników: Nie sprzedawajcie akcji!

  Kompania Węglowa ostrzega górników: Nie sprzedawajcie akcji!

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Górnicy
  1/2
  przejdź do galerii

  Górnicy ©arc.

  Władze Kompanii Węglowej w końcu zabrały głos w sprawie nachalnej kampanii zachęcającej do sprzedaży akcji tej spółki. Akcji - dodajmy - których nikt jeszcze na oczy nie wiedział. Dlatego spółka ostrzega swych byłych i obecnych pracowników: sprzedaż praw do akcji może się okazać niekorzystne dla sprzedających.
  Boom na akcje KW trwa od kilku miesięcy. Co prawda nie ma jeszcze prospektu emisyjnego spółki, a i sam termin jej wejścia na giełdę pozostaje niewiadomą (mówi się o roku 2014), lecz prywatni inwestorzy oraz duże firmy inwestycyjne już ruszyły do ataku. Grają va banque. Proponują sprzedaż praw do akcji osobom, które były w załodze kopalń wchodzących obecnie w skład Kompanii w roku 1993, choć nie wiadomo, kto i w jakiej ilości otrzyma pracownicze akcje spółki. Za sprzedaż praw do walorów płacą 1000 złotych gotówką.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Minister Tomczykiewicz zamyka kopalnie. Spółki węglowe w szoku!


  Wielu górników i górniczych emerytów już się skusiło. Związkowcy i ekonomiści odradzają jednak taki krok. Wskazują, że przyznane akcje mogą być warte dużo więcej. Co więcej, w umowie przeniesienia akcji mogą znajdować się zapisy, które pozbawią ich pierwotnych posiadaczy prawa do wypłacanej przez spółki dywidendy, bądź nawet obarczą ich obowiązkiem zapłaty podatku w razie późniejszej sprzedaży akcji przez ich nabywcę. W skrajnym przypadku może się okazać, że konieczny do zapłaty podatek będzie wyższy od "zarobionego" 1000 złotych.

  Te ostrzeżenia jednak nie pomagają. Skala zjawiska osiągnęła już takie rozmiary, że Kompania postanowiła wreszcie zająć oficjalne stanowisko.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Sprzedaż praw do akcji Kompanii Węglowej to kiepski interes. 1000 zł dla frajerów


  - W związku z licznymi ofertami nabycia praw do akcji Kompanii Węglowej zarząd spółki informuje, iż nie podjęto dotychczas żadnej wiążącej decyzji związanej z prywatyzacją firmy. Zdziwienie budzą zatem coraz liczniejsze oferty kierowane do osób posiadających potencjalne prawa do akcji Kompanii Węglowej. Zarząd Kompanii Węglowej ostrzega, iż skorzystanie z tego typu ofert może być niekorzystne dla zbywających. Może się też wiązać z konsekwencjami finansowymi, w tym podatkowymi, których wysokość trudno obecnie oszacować - głosi komunikat na stronie Kompanii.  *WIELKI FINAŁ: Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OTWACIE ELEKTROWNI ATOMOWYCH

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 24

   W POlszcze RÓWNOWAŻNE JES z CAŁKOWITOM ZAGŁADOM ŚLĄSKA do czego POLSKA sie SZYKUJE.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama