Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni
Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn 3:2 Po raz drugi siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali ligowy mecz po pięciosetowej walce. W pierwszej kolejce pokonali na wyjeździe MKS Będzin, a w drugiej we własnej hali wygrali z AZS Olsztyn. Najlepszym zawodnikiem meczy wybrano rozgrywającego jastrzębskiej drużyny Michala Masnego.

Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn 3:2

Lepiej w to spotkanie weszli olsztynianie. W pierwszym secie prowadzili 3:0, lepiej prezentowali się na skrzydłach. Rozpędzeni gracze z Olsztyna byli nie do zatrzymania. Trener JW Mark Lebedew próbował rożnych sztuczek, zmieniał skład, ale nic to nie dało i pierwsza partia należała do akademików po tym jak zablokowali atakującego z piłki sytuacyjnej Toontje Van Lankvelta.

Przebudzenie gospodarzy nastąpiło dopiero w drugim secie, kiedy przegrywali 4:7. Po raz pierwszy jastrzębianie objęli prowadzenie w tym meczu po ataku Damiana Borucha. Rozegrał się także Aleksander Szafranowicz, który zastąpił na parkiecie van Lankvelta. Bardzo dobry mecz rozgrywał Masny, ale nie był w stanie uchronić swój zespół od tie breaka.

W decydującym o zwycięstwie secie najpierw prowadzili jastrzębianie 4:2 i 8:5, ale potem do głosu doszli goście (12:11 dla AZS).Tylko na chwile, bo w końcówce JW znowu wyszedł na prowadzenie i i po drugim meczbolu zakończył spotkanie.

Materiał oryginalny: Siatkówka: Jastrzębski Węgiel znowu wygrał w pięciu setach. Tym razem z AZS Olsztyn - Dziennik Zachodni