Ważne
  Marsz Niepodległości 2015 w Warszawie i Marsz Patriotów we...

  Marsz Niepodległości 2015 w Warszawie i Marsz Patriotów we Wrocławiu PROGRAM

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marsz Niepodległości 2014

  Marsz Niepodległości 2014 ©Szymon Starnawski/Polska Press Grupa

  Marsz Niepodległości 2015 w Warszawie i Marsz Patriotów we Wrocławiu: Tradycyjnie obchody Święta Niepodległości 11 listopada zapowiadają się gorąco. W Warszawie tradycyjnie odbędzie się Marsz Niepodległości organizowany przez Narodowców, a we Wrocławiu będzie Marsz Patriotów organizowany przez NArodowe Odrodzenie Polski.
  Marsz Niepodległości 2014

  Marsz Niepodległości 2014 ©Szymon Starnawski/Polska Press Grupa

  Marsz Niepodległości 2015 w Warszawie i Marsz Patriotów we Wrocławiu  W Warszawie 11 listopada szacują, że ulicami miasta w czasie Marszu Niepodległości, przejdzie około 50 tysięcy osób z całej Polski, z czego kilka tysięcy ma być mieszkańcami województwa śląskiego. Marsz odbywa się pod hasłem "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski". Trasa przemarszu będzie taka sama jak w ubiegły roku. Demonstranci przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Marsz rozpocznie się o godz. 13 mszą w w kościele św. Barbary.

  W marszu nie weźmie udział prezydent Andrzej Duda, który otrzymał oficjalnie zaproszenie od Narodowców.

  Obok Marszu Niepodległości odbędą się i inne wydarzenia w stolicy kraju. O godz. 11.11 odbędzie się 27. Bieg Niepodległości. Zawodnicy otrzymają białe i czerwone koszulki, w których ustawiają się na starcie tworząc „Żywą Flagę” podkreślając tym samym patriotyczny charakter imprezy.

  Co roku w ramach obchodów 11 listopada organizowana jest również msza z udziałem najwyższych władz państwowych. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13:00 w kościele św. Barbary w Warszawie. Zgodnie z tradycją Prezydent RP, Andrzej Duda złoży kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym roku, w Sulejówku organizowana jest również parada motocykli. Z okazji Dnia Niepodległości na ulice wyjadą jednoślady z całej Polski.

  W Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się VII Koncert Niepodległości. Będą to zarówno utwory historyczne, które w latach osiemdziesiątych nabrały nowego znaczenia jak „Rota” oraz „My, Pierwsza Brygada", powstały w stanie wojennym utwór „Ojczyzno ma", jak i pieśni z repertuaru polskich bardów: Przemysława Gintrowskiego (m.in. „Gdy tak siedzimy", „Modlitwa o wschodzie słońca"); Jacka Kaczmarskiego (m.in. „Nasza Klasa", „Zbroja") i Andrzeja Garczarka („Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał"). Uzupełnieniem repertuaru będą kompozycje współczesne „La Bomba” Marcina Riege oraz „Droga marzeń” Krzysztofa Kowalewskiego, dedykowane VII edycji Koncertu Niepodległości.

  Po południowych uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z pl. Piłsudskiego wyruszy defilada historyczna, w której przemaszeruje ponad 400 rekonstruktorów w mundurach dawnych formacji wojskowych. Muzeum Historii Polski z okazji 11 listopada przygotowuje szereg imprez. Osoby w każdym wieku mogą wziąć udział w kryminalnej grze miejskiej „Tajemnica skrytki”, która rozpoczynać się będzie co godzinę od 11 do 15. Dzieci mogą obejrzeć przedstawienie „O Wicku, co Warszawę ocalił i śmierć pokonał” będące adaptacją baśni Kornela Makuszyńskiego. Baśń umiejscowiona jest w realiach wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Możemy również obejrzeć ekspozycję „Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność”, która przenosi zwiedzających do polskich miast XIX i początku XX wieku oraz „Bostonkę” –przedwojenną ręczną maszynę drukarską. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

  We Wrocławu natomiast odbędzie się Marsz Patriotów, który odbędzie się już po raz szósty. 11 listopada o godz. 17 narodowcy mają ruszyć spod Dworca Głównego i przejść przez ulice: Kołłątaja, Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego, Gepperta, plac Solny i dalej do Rynku – w okolice fontanny. Cały pochód ma się zakończyć ok. godz. 21.

  Na swój marsz organizatorzy zapraszają... faszystowskim plakatem! Plakat do złudzenia przypomina nazistowską grafikę z lat 30-tych.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Wypadek karetki w Katowicach: Wjechała w przystanek. Są ranni ZDJĘCIA
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marsz Niepodległości w wolnych mediach...

   Kibol z Sektora (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zapraszam do przeczytania mojej opinii na temat wczorajszego dnia w mediach:
   http://sektorkiboli.pl/skandal-marszu-niepodleglosci-2015-2/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mindowe

   Powiało patriotyzmem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wreszcie obiektywny, nie nasiąknięty lewackim pojęciem "poprawności politycznej"artykuł.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama