Polonia - Piast 1:1. Piast Gliwice w europejskich pucharach! [ZDJĘCIA]

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Polonią Warszawa 1:1 i zapewnił sobie gre w europejskich pucharach! [ZDJĘCIA]

Gliwicki beniaminek zagra w europejskich pucharach! Piast zremisował w Warszawie, ale to wystarczyło, bo przegrał Górnik.
Piłkarze Polonii przygotowali koszulki dedykowane Ireneuszowi Królowi, którego działania doprowadziły do nieprzyznania klubowi z Warszawy licencji na nowy sezon.

CZYTAJ KONIECZNIE:
MUSIOŁ: PIAST ZAGRA W EUROPEJSKICH PUCHARACH. CZY TO POWINNO NAS CIESZYĆ?

"Królu złoty, gdzie są banknoty?!" - taki napis umieszczono z przodu trykotów, natomiast na tylnej ich stronie był wizerunek świni z głową... Ireneusza Króla. W składzie "Czarnych Koszul" brakło Pawła Wszołka, Miłosza Przybeckiego i Jakuba Tosika, którzy mieli odmówić gry, ze względu na brak wypłat.

Piast dał sygnał, że przyjechał do stolicy, bo w wyjściowym składzie pojawili się dwaj napastnicy - Marcin Robak i Tomas Docekal. Jednak drużyna Marcina Brosza była chyba sparaliżowana, stawką meczu, oddając od początku inicjatywę Polonii. W 15. minucie Dariusza Trela powstrzymał Krzysztofa Kopcińskiego, a Paweł Oleksy wybija piłkę zmierzającą do bramki po dobitce Daniela Gołębiewskiego. Piętnaście minut później Trela uratował Piasta w sytuacji sam nas sam z Gołębiewskim. Goście odpowiedzieli strzałami Pavola Cicmana i Robaka.

Druga połowa zaczęła się obiecująco dla gliwiczan, bo Cicman trafił w słupek. Później groźnie strzelił Ruben Jurado. Aż wreszcie Robak huknął z pola karnego - 1:0 (67. min)! Od 73. minuty Polonia grała w "10", po drugiej żółtej kartce Martina Barana. Jednak po rękę Oleksego, sędzia podyktował karnego, którego wykorzystał Aleksandar Todorovski (81).

W końcówce mieliśmy powtórkę z jesieni, gdy przy Okrzei doszło do przepychanek. Marcin Robak ostro zaatakował Sebastiana Przyrowskiego, a bramkarz sam szukał rewanżu. Obaj dostali czerwone kartki.