Święto Niepodległości w Rybniku: wielki przemarsz...

  Święto Niepodległości w Rybniku: wielki przemarsz mieszkańców [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Święto Niepodległości w Rybniku: wielki przemarsz mieszkańców
  1/60
  przejdź do galerii

  Święto Niepodległości w Rybniku: wielki przemarsz mieszkańców ©Bartosz Wojsa

  Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Rybniku mają zupełnie nową odsłonę. Oprócz uroczystej mszy świętej, złożenia kwiatów pod pomnikiem i wielkiego przemarszu mieszkańców miasta, zorganizowano też grę miejską pn. "Listopadowy spacer z historią w tle".
  Uroczystości z okazji przypadającej dzisiaj 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w Rybniku o godz. 10:30. Najpierw odbyła się msza święta w intencji ojczyzny w bazylice św. Antoniego, a po ceremonii i złożeniu hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II nastąpił przemarsz mieszkańców miasta prosto na rynek.

  Tam rozpoczęły się podniosłe obchody Święta Niepodległości. Uczestnicy wysłuchali hymnu państwowego, później wciągnięto flagę Polski na maszt, a na koniec przed zebranymi wystąpił prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień. Nie zabrakło również Niepodległościowego Apelu Pamięci oraz złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.

  A to nie wszystko, bo program obchodów objął także uroczyste ślubowanie Stowarzyszenia TF 13 SCORPION oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia "Rybniczanie 2015". Tłumy, które wcześniej zebrały się na rynku stanęły do wspólnego zdjęcia.

  - Na tym jednak nie koniec miejskiego świętowania. Po raz pierwszy w Rybniku, w tak ważnym dla Polaków dniu, dla mieszkańców zorganizowana zostanie gra miejska pn. "Listopadowy spacer z historią w tle" - zapowiadają władze miasta.

  Jak podkreślają organizatorzy, celem gry, którą zaplanowano między godziną 12:30 a 14:00 jest pokazanie mieszkańcom Rybnika miejsc historycznie związanych z obchodami Święta Niepodległości oraz poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy na temat miasta. Poszczególne punkty spaceru animować mają harcerze. Na uczestników czekają niespodzianki i ciekawe atrakcje.

  - Co ważne, aby wziąć udział w spacerze, nie trzeba być znawcą historii ani sportowcem w mistrzowskiej formie. Event to świetna okazja do tego, aby dowiedzieć się nowych rzeczy o Rybniku i ciekawie spędzić czas w gronie rodziny i znajomych - dodają organizatorzy.

  Dodatkowo, na Placu Jana Pawła II odbywa się pokaz sprzętu militarnego. Pojawiła się tam również atrapa kuchni polowej, a wszyscy chętni mogą spróbować kuchni wojskowej.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Wypadek karetki w Katowicach: Wjechała w przystanek. Są ranni ZDJĘCIA
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama