Tadeusz Chwałka nie żyje. Przewodniczący Forum Związków...

  Tadeusz Chwałka nie żyje. Przewodniczący Forum Związków Zawodowych zginął w wypadku

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tadeusz Chwałka nie żyje. Przewodniczący Forum Związków Zawodowych zginął w wypadku
  Tadeusz Chwałka, przewodniczący Forum Związków Zawodowych, zginął wczoraj w wypadku samochodowym. Wracał do Częstochowy z obchodów Święta Niepodległości w Warszawie. Tragedia wydarzyła się w Stobecku Szlacheckim koło Radomska około godz. 17.00 na drodze krajowej nr 1.
  Tadeusz Chwałka nie żyje. Przewodniczący Forum Związków Zawodowych zginął w wypadku
  Samochód, którym jechał przewodniczący, nie wyhamował przed stojącymi na światłach dwoma ciągnikami i zderzył się z pojazdami.

  Tadeusz Chwałka urodził się 3 maja 1953 w Żorach. Pracował społecznie przez 20 lat. Pracował w branży górniczej. Był liderem jednej z trzech ważnych związkowych organizacji w Polsce. FZZ wchodzi bowiem w skład tzw. komisji trójstronnej. W październiku tego roku Tadeusz Chwałka został członkiem Rady Dialogu Społecznego.


  Koledzy związkowca wciąż nie mogą uwierzyć w tę tragedię. Zapamiętają Tadeusza Chwałkę, jako niezwykle serdecznego człowieka, otwartego na ludzi i umiejętnie pokonującego przeciwności.

  - Potrafił bardzo dobrze dogadywać się z innymi, szukać kompromisów. Nasze związki świetnie ze sobą współpracują i uważam, że to wielka zasługa Tadeusza - zaznacza Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". - Ta ogromna strata uświadamia jednocześnie, że elementem naszej pracy jest bycie w ciągłym ruchu. Co roku przemierzamy samochodem, nie licząc innych środków komunikacji, nawet 150 tys. km. Liderzy związkowi uczestniczą bowiem w licznych spotkaniach w całej Polsce, odwiedzają się zakłady pracy, mają ciągły kontakt z ludźmi. Ciągle więc jesteśmy w drodze, podobnie jak Tadeusz Chwałka - podkreśla.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Wypadek karetki w Katowicach: Wjechała w przystanek. Są ranni ZDJĘCIA
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w Hołdzie Tadeuszowi

   Stefan Sulikowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   W imieniu Organizacji Zakładowej Związku Zawodowego Sektora Obronnego Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu pragnę wyrazić wielki szacunek i oddać hołd Tadeuszowi za zrozumienie i...rozwiń całość

   W imieniu Organizacji Zakładowej Związku Zawodowego Sektora Obronnego Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu pragnę wyrazić wielki szacunek i oddać hołd Tadeuszowi za zrozumienie i wsparcie działań sektora obronnego. Przewodniczący Związku Zawodowego Sektora Obronnego WZU.SA. w Grudziądzu Stefan Sulikowskizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wieczny odpoczynek ........

   Wieczny odpoczynek ....... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Wieczny odpoczynek ....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama