SOS dla Moniki Bosak. Ma białaczkę, a oczekuje dziecka

  SOS dla Moniki Bosak. Ma białaczkę, a oczekuje dziecka

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Monika Bosak

  Monika Bosak ©arc

  SOS dla Moniki Bosak z Tychów! W 19. tygodniu ciąży dowiedziała się, że ma ostrą białaczkę. Potrzebny przeszczep. Można pomóc, rejestrując się w bazie dawców komórek macierzystych w dniach 15-16 listopada.
  Monika Bosak

  Monika Bosak ©arc

  15 listopada w Domu Parafialnym parafii św. Józefa Robotnika w Wartogłowcu i 16 listopada w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku - dla Moniki Bosak i innych chorych na białaczkę.

  Monika Bosak z Tychów ma 28 lat. Do tej pory wiodła szczęśliwe życie u boku partnera Przemysława, z którym wspólnie wychowywali 10-miesięczną córeczkę Alę, niecierpliwie oczekując narodzin drugiej córeczki, dla której wybrali imię Wiktoria.
  Miało być jak za pierwszym razem - szczęśliwe rozwiązanie i radosna codzienność z dwójką malutkich dziewczynek. Tymczasem w 19. tygodniu ciąży - wiadomość, która ścięła z nóg nie tylko Monikę i Przemysława, ale całą rodzinę: ostra białaczka szpikowa! Jedynym ratunkiem dla matki i dziecka jest przeszczep komórek macierzystych krwi od dawcy niespokrewnionego. - Niestety, pomimo zarejestrowanych w polskim rejestrze Poltransplantu ponad 870 tys. potencjalnych dawców, i ponad 27 mln w bazach na całym świecie, nie ma aktualnie dawcy, który byłby zgodny genetycznie z Moniką - mówi Judyta Gajewska, która znowu wkracza do akcji, organizując kolejne w Tychach Dni Dawcy Szpiku Kostnego. Tym razem przede wszystkim dla Moniki, ale także innych pacjentów, którzy czekają na swojego genetycznego bliźniaka. Akcję „Pomóż Monice i innym” honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Dziuba.

  - Proszę o pomoc dla mnie i innych ludzi dotkniętych tą chorobą. Dla was to chwila. Dla nas - całe życie” - apeluje Monika.

  Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Wypadek karetki w Katowicach: Wjechała w przystanek. Są ranni ZDJĘCIA
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama