Nauczą dzieci, jak być bezpiecznym w internecie

  Nauczą dzieci, jak być bezpiecznym w internecie

  Monika Jankowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nauczą dzieci, jak być bezpiecznym w internecie
  Zajęcia w szkolnych świetlicach, czyli MegaMisja Fundacji Orange
  Nauczą dzieci, jak być bezpiecznym w internecie
  Fundacja Orange zmienia świetlice. Realizując program MegaMisja, wspiera prowadzenie zajęć przygotowujących dzieci do bezpiecznego korzystania z internetu. Partnerem jest Junior Media – edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do uczniów i nauczycieli. Ta pierwsza kompleksowa inicjatywa na rzecz edukacji cyfrowej w świetlicach szkolnych jest skierowana do dzieci w wieku 6–10 lat.

  Do udziału w programie zakwalifikowało 50 szkół podstawowych z całej Polski, w tym trzy z województwa dolnośląskiego. Placówki te rozpoczynają realizację cyklu zajęć. Akcję wspiera autor bestselle-rowych książek dla dzieci – Grzegorz Kasdepke.
  W listopadzie zajęcia w ramach MegaMisji ruszą w dwóch placówkach: Zespole Szkół w Serbach oraz Zespole Szkolno-Przedszkolny im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filią w Przyłęku. W styczniu 2016 r. do programu dołączy Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce.

  – Cieszymy się, że wychowawcy świetlic szkolnych tak chętnie przesyłali zgłoszenia. Ogromne zainteresowanie nauczycieli i staranność wniosków utwierdziły nas w przekonaniu, że taka inicjatywa jest szkołom potrzebna – odpowiada na aktualne wyzwania w edukacji najmłodszych i na potrzeby świetlic – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

  Jak będą wyglądały zajęcia? Aby naukę połączyć z atrakcyjną dla uczniów zabawą, scenariusz oparto na fabularyzowanej grze w cyfrowe laboratorium. Każdy etap dostarczy dzieciom wiedzy o tym, jak chronić prywatność, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znajdować wiarygodne informacje i jakie treści można udostępniać w sieci. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i po­trwają godzinę. Wykonanie kolejnych zadań w MegaMisji to punkty dla świetlicy, które może wymieniać na nagrody wzbogacające wyposażenie, m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry czy zabawki.

  Wspierający akcję Grzegorz Kasdepke podkreśla, że takie przedsięwzięcie kształtuje przydatne umiejętności. – I wzbogaca ofertę świetlic, w których dzieci spędzają przecież bardzo dużo czasu – dodaje pisarz.

  Partner projektu Junior Media zaprasza także na stronę www.juniormedia.pl, gdzie dzięki specjalnej platformie uczniowie mogą tworzyć w sieci gazetki szkolne.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Tragiczny wypadek w Czeladzi. Zginęły 2 osoby ZDJĘCIA + WIDEO
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama