I liga: Wisła Płock - GKS Katowice 2:0. Pierwsza porażka...

I liga: Wisła Płock - GKS Katowice 2:0. Pierwsza porażka trenera Jerzego Brzęczka

Zdjęcie autora materiału

Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek ©Maciej Gapiński / Dziennik Zachodni

Na zakończenie rundy jesiennej dobiegła końca dobra passa piłkarzy GKS. Katowiczanie pod wodzą trenera Jerzego Brzęczka nie przegrali sześciu kolejnych spotkań, ale w piątkowy wieczór szkoleniowiec GieKSy poznał smak porażki, bo jego zespół nie sprostał liderowi tabeli I ligi.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w Płocku osłabione. W ekipie gości zabrakło niepokonanego w lidze od 485 minut bramkarza Mateusza Kuchty, natomiast w drużynie gospodarzy nie grali Patryk Stępiński i Arkadiusz Reca. Cała trójka została powołana do kadry U20 na poniedziałkowy mecz z Niemcami.

Zastępujący Kuchtę między słupkami GieKSy Rafał Dobro-liński po raz pierwszy skapitulował jeszcze w I połowie, a bramkę katowiczanie stracili dość pechowo, bo uderzona przez Damiana Piotrowskiego piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców gości i przelobowała bramkarza.

Drugi gol nie był już przypadkowy, bo Piotrowskiemu wyszedł piękny strzał z dystansu. Pomocnik Wisły wpisał się na listę strzelców w trzecim ligowym meczu z rzędu.

Trener Brzęczek na początku II połowy dokonał trzech zmian w składzie starając się zmobilizować swoich piłkarzy, lecz nie byli oni w stanie zagrozić Wiśle i po raz pierwszy od siedmiu lat przegrali w Płocku. Wisła kończyła mecz w dziesiątkę, bo w 81 min. za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Przemysław Szymiński i bez odesłanego na trybuny trenera Marcina Kaczmarka.

Drugi z katowickich klubów - Rozwój w sobotę o godz. 13 zmierzy się na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz. Wyjazdowe spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Zawiszą zostało natomiast przełożone na 5 grudnia z powodu powołania piłkarzy z Bydgoszczy do reprezentacji.

Wisła Płock - GKS Katowice 2:0 (1:0)

Bramki 1:0 Damian Piotrowski (36), 2:0 Damian Piotrowski (53)

Żółte kartki: Szymiński (Wisła) - Goncerz, Kamiński, Burkhardt (GKS).
    Czerwona kartka: Szymiński (82. minuta, Wisła, za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Mroziński - Piotrowski (70. Bąk), Rogalski (41. Łuczak), Wlazło, Łysiak, D. Kun - Lebedyński (79. Ilijew).

GKS: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Pietrzak (46. Bębenek) - Frańczak, Pielorz, Leimonas (46.Burkhardt), Iwan (60. Trochim), Szołtys - Goncerz.