Zespół, który grał wczoraj w Bataclan za 2 tygodnie miał...

  Zespół, który grał wczoraj w Bataclan za 2 tygodnie miał wystąpić w Katowicach. "Nic nie wiadomo"

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Bataclan trwał koncert amerykańskiej grupy rockowej Eagles of Death Metal. Zespół był w trakcie europejskiego tournée – 28 listopada miał przyjechać do katowickiego Mega Clubu. Na razie wiadomo tylko tyle, że muzycy są cali i zdrowi. Ale dalsza część trasy, w tym koncert w Katowicach, stoi pod znakiem zapytania.

  - Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że nawet sami muzycy tego jeszcze nie wiedzą. Czekamy na jakiekolwiek konkrety – mówi Piotr Walczuk z agencji PW Events, która organizuje koncert Eagles of Death Metal w Katowicach.
  Wczoraj po północy na twitterowym profilu grupy zamieszczono tylko informację: „Wciąż próbujemy ocenić bezpieczeństwo i ustalić, co z całym zespołem i ekipą koncertową. Łączymy się z wszystkimi, którzy znaleźli się w tej tragicznej sytuacji”.

  Julien Pierce, dziennikarz Europe 1 mówił brytyjskiemu dziennikowi „The Guardian” o dwóch lub trzech niezamaskowanych mężczyznach z bronią automatyczną, którzy przez 10-15 minut strzelali do tłumu. Na koncercie było ponad 1000 osób.
  - To była masakra, która natychmiast wywołała falę paniki. Ludzie biegali we wszystkich kierunkach. Widziałem wielu, których dosięgły kule – opowiada w „The Guardian”. - Napastnicy mieli mnóstwo na przeładowanie broni. Nie mieli masek, wiedzieli, co robią i byli bardzo młodzi.

  Dziennikarz nie słyszał, by terroryści cokolwiek mówili czy wykrzykiwali, choć są świadkowie, którzy byli świadkami słów: „To za Syrię”. W Bataclan zamordowano ponad 100 osób.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Tragiczny wypadek w Czeladzi. Zginęły 2 osoby ZDJĘCIA + WIDEO
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama