Żory: Pogrzeb Tadeusza Chwałki, przewodniczącego FZZ...

  Żory: Pogrzeb Tadeusza Chwałki, przewodniczącego FZZ [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Żory: Pogrzeb Tadeusza Chwałki, przewodniczącego FZZ
  1/71
  przejdź do galerii

  Żory: Pogrzeb Tadeusza Chwałki, przewodniczącego FZZ ©Bartosz Wojsa

  Dzisiaj w Żorach odbył się pogrzeb przewodniczącego Forum Związków Zawodowych. Tadeusz Chwałka zginął w wypadku samochodowym w minioną środę, 11 listopada. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło, gdy wracał do Częstochowy z obchodów Święta Niepodległości w Warszawie.
  O godz. 12 w Kościele pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach rozpoczął się pogrzeb Tadeusza Chwałki, przewodniczącego Forum Związków Zawodowych. Na uroczystości pojawiły się prawdziwe tłumy, a przedstawiciel rządu RP przedstawił list wystosowany przez samego prezydenta Andrzeja Dudę.

  - Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci Tadeusza Chwałki. Był całym sercem zaangażowany w pracę dla ludzi.
  Poznałem go osobiście i bardzo liczyłem na jego współpracę w ramach Rady Dialogu Społecznego. Zmarł na posterunku, wracając z Marszu Niepodległości w Warszawie. Jego zaangażowanie nie będzie zapomniane. Składam wyrazy ogromnego współczucia - pisał w liście prezydent Andrzej Duda.

  Przypomnijmy, że samochód, którym w Święto Niepodległości jechał przewodniczący FZZ, nie wyhamował przed stojącymi na światłach dwoma ciągnikami i zderzył się z pojazdami. Tragedia wydarzyła się w Stobecku Szlacheckim, koło Radomska o godz. 17 na drodze krajowej nr 1.

  Tadeusz Chwałka urodził się 3 maja 1953 w Żorach, mieszkał przy ul. Kłapczyka w żorskiej dzielnicy Zachód. Pracował społecznie przez 20 lat, m.in. w branży górniczej. Był liderem jednej z trzech ważnych związkowych organizacji w Polsce. FZZ wchodzi bowiem w skład tzw. komisji trójstronnej.

  W październiku tego roku Tadeusz Chwałka został członkiem Rady Dialogu Społecznego. Koledzy związkowca wciąż nie mogą uwierzyć w tę tragedię. Mówią, że zapamiętają Tadeusza Chwałkę jako niezwykle serdecznego człowieka, otwartego na innych i umiejętnie pokonującego przeciwności.

  Na pogrzebie, który odbył się dzisiaj w Żorach pojawiły się tłumy. Związkowcy, przedstawiciele rządu, mieszkańcy miasta - wszyscy oddali hołd zmarłemu przewodniczącemu FZZ.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Tragiczny wypadek w Czeladzi. Zginęły 2 osoby ZDJĘCIA + WIDEO
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hołd Tadeuszowi

   Stefan Sulikowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   W imieniu Organizacji Zakładowej Związku Zawodowego Sektora Obronnego Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu pragnę wyrazić wielki szacunek i oddać hołd Tadeuszowi za zrozumienie i...rozwiń całość

   W imieniu Organizacji Zakładowej Związku Zawodowego Sektora Obronnego Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A w Grudziądzu pragnę wyrazić wielki szacunek i oddać hołd Tadeuszowi za zrozumienie i wsparcie działań sektora obronnego. Przewodniczący Związku Zawodowego Sektora Obronnego WZU.SA. w Grudziądzu Stefan Sulikowski zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama