Jeden z największych zakładów w Czeladzi przestanie istnieć

Jeden z największych zakładów w Czeladzi przestanie istnieć

Magdalena Nowacka

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

230 osób pracujących w czeladzkiej firmie Okfens dowiedziało się, że tracą pracę. Przyczyna? Likwidacja zakładu. Powód? Może kryzys.
Firma Okfens to drugi zakład, który zniknie z mapy Czeladzi w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Pierwszą firmą, także długo działającą na rynku był Cerkolor. Tam pracownicy dostali wypowiedzenia w grudniu ubiegłego roku.

Barbara Będkowska przepracowała 18 lat w Okfensie, na stanowisku laborantki. Robert Parka ma taki sam staż w firmie. Razem z Dariuszem Wysockim pracowali przy produkcji.
Co będą robić teraz, kiedy istniejący od 1971 roku zakład zostanie zlikwidowany? Nie wiedzą. Na razie są w szoku.

- Nic nie zapowiadało takich zmian. We wtorek, po południu, mieliśmy spotkanie z prezesem, który wręczył nam, związkowcom pismo informujące o likwidacji zakładu i o zwolnieniach grupowych. Tu są ludzie, którzy przepracowali nawet czterdzieści lat. Różnie bywało, ale nigdy tak źle. Były kiedyś sytuacje trudne, przez dwa lata pracowaliśmy bez premii. Godziliśmy się na to, żeby tylko ratować zakład - mówi Robert Parka.

Barbarze Będkowskiej trudno jest mówić. Ma łzy w oczach. Jeszcze w grudniu zeszłego roku były nowe inwestycje. Malowanie, odświeżanie. Plany rozwojowe. Nic nie zapowiadało takiej sytuacji.

Do zakładu są bardzo przywiązani. Dumni, że największy w mieście. Podkreślają, że jako jeden z pierwszych w Polsce produkował plastikowe okna.

- Przestało się opłacać? Może wystarczyło obniżyć ceny? Nie znamy przyczyn likwidacji zakładu. Prezes oznajmił nam tylko, że spotka się z nami 18 marca, żeby porozmawiać o szczegółach zwolnień - mówi Marek Kuszper, przewodniczący zakładowych związków.
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

link poczytajcie

KOPACZ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 34 / 22

Cytat:
http://www.gazetasosnowiec.pl/gazetasosnowiec/1,93867,6346550,Likwidacja_Okfens.html
W WOŁOMINIE JEST INTERES

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

link poczytajcie

SoulMaster (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 26 / 21

http://www.gazetasosnowiec.pl/gazetasosnowiec/1,93867,6346550,Likwidacja_Okfens.html

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

żal

zainteresowany (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 36 / 36

Tez jestem w szoku
skontaktujcie się z Panem Wąsowiczem z telewizji SILESIA maciej.wasowicz@tvs.pl
jest chętny zrobić jakiś materiał.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zamknięcie OKFENS - grube nici

pracownik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 22 / 22

Szanowni Państwo !!!
Pomóżcie uratować zakład w rozwój którego masa ludzi włożyła swoje serca. Zagraniczny inwestor ma to gdzieś ( czytaj w d**** ), wynosi się z Polski bo Francja ma kryzys....rozwiń całość

Szanowni Państwo !!!
Pomóżcie uratować zakład w rozwój którego masa ludzi włożyła swoje serca. Zagraniczny inwestor ma to gdzieś ( czytaj w d**** ), wynosi się z Polski bo Francja ma kryzys.
Nikt nie przedstawił nigdy programu naprawczego. Wszystko było OK aż do 03.09.2009r. Likwidacja i tyle ...
Ludzie do czego to zmierza, gdzie jest nasz rząd. Czy komuś zależy jeszcze na losie ludzi - ludzi którzy chcą pracować. Przecież są zamówienia, są osoby które chcą współpracować więc o co chodzi w tej grze. Czemu nikt tym się nie zainteresuje. Przecież ktoś wydał zezwolenie na działaloność Francuzów na naszej ziemi i co ? Mają nas gdzieś a my płaczemy bo jest kryzys , pytanie tylko gdzie ? Na pewno nie w OKFENS-ie !!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo