Siatkówka: Pięć setów - specjalność Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla sprawili dużą niespodziankę  wygrywając w Rzeszowie z niepokonaną do tej pory w lidze Resovią
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla sprawili dużą niespodziankę wygrywając w Rzeszowie z niepokonaną do tej pory w lidze Resovią Krzysztof Kapica
O siatkarzach z Jastrzębia mówi się, że są mistrzami piątego seta. W każdym z dotychczasowych spotkań grali tie-breaki, trzy z nich wygrali.

W PlusLidze rozegrano cztery kolejki. W każdej z nich siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali pięć setów. Podopieczni Marka Lebedewa żartują, że mogą grać do końca sezonu tie-breaki, byleby w nich wygrywali. - Mamy nowy, młody zespół i musimy jak najwięcej grać, dlatego przeciągamy sobie te mecze do pięciu setów - mówił po meczu w Rzeszowie rozgrywający Pomarańczowych Michal Masny.

W pierwszym meczu jastrzębianie pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:2, prowadząc już 2:0. - Po dwóch dobrych setach w naszym wykonaniu podaliśmy rękę rywalowi i zrobiło się gorąco - tłumaczy Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Drugi tie-break jastrzębianie stoczyli u siebie z AZS Olsztyn. - Graliśmy pierwszy mecz u siebie i może zjadła nas trema, tak przynajmniej to sobie tłumaczyliśmy po meczu - wyjaśnia trener Dejewski. - Zarówno Będzin jak i zespół z Olsztyna nie zaliczają się do tych topowych i liczyliśmy na wygrane.

Do topowych zespołów nie zaliczany jest również BBTS Bielsko-Biała a mimo to podopieczni Krzysztofa Stelmacha wyjechali z Jastrzębia jako zwycięzcy. - Po wcześniejszych spotkaniach wydawało się, że jesteśmy w dobrej dyspozycji i poradzimy sobie z BBTS. Porażka była jak policzek, mocno wszystkich nas zabolała - do tej pory nie może się pogodzić z porażką drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Do Rzeszowa na spotkanie z mistrzem Polski siatkarze z Jastrzębia pojechali po naukę. - Mają mocny skład dlatego na dziesięć spotkań może udałoby się nam z nimi wygrać jedno. Wygrywając z nimi w Rzeszowie limit już wyczerpaliśmy - śmieje się trener Dejewski.

W następnej kolejce Jastrzębski Węgiel zmierzy się u siebie z wicemistrzem Polski Lotosem Trefl Gdańsk i chce wygrać w... trzech setach.