Jesteś przedsiębiorcą? ZUS zaprasza Cię na seminaria i...

  Jesteś przedsiębiorcą? ZUS zaprasza Cię na seminaria i spotkania z ekspertami

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  „Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest przez ZUS już od kilku lat. Tegoroczny odbędzie się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”

  „Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest przez ZUS już od kilku lat. Tegoroczny odbędzie się pod hasłem „ZUS dla Biznesu” ©materiały prasowe ZUS Rybnik

  W dniach 23-27 listopada we wszystkich oddziałach ZUS-u w Polsce będzie trwał „Tydzień Przedsiębiorcy” - również w naszym regionie.
  „Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest przez ZUS już od kilku lat. Tegoroczny odbędzie się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”

  „Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest przez ZUS już od kilku lat. Tegoroczny odbędzie się pod hasłem „ZUS dla Biznesu” ©materiały prasowe ZUS Rybnik

  Najmniejsza grupa klientów ZUS-u, która jednocześnie ma z nim najczęstszy kontakt, to przedsiębiorcy, którzy miesięcznie składają do ZUS-u ponad 30 mln różnych dokumentów. Specjalnie dla nich Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w dniach 23-27 listopada „Tydzień Przedsiębiorcy”.

  - Warto czasem spotkać się i porozmawiać o problemach, a także o proponowanych przez ZUS rozwiązaniach, które mają ułatwić nasze kontakty - mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy Oddziału ZUS-u w Rybniku. - Podobnie jak w ubiegłych latach, ZUS zaprasza płatników składek oraz tych, którzy tymi płatnikami dopiero zostaną. „Tydzień Przedsiębiorcy” w tym roku odbywa się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”.

  Prócz indywidualnych spotkań z ekspertami ZUS-u, zaplanowano seminaria. W Rybniku podjęte będą np. tematy dotyczące zasad ustalania uprawnień do wcześniejszych emerytur z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze; rozliczania i wypłaty świadczeń krótkoterminowych; form pomocy dla zadłużonych przedsiębiorców - ulg i umorzenia. Ci, którzy zaczynają działalność, będą mogli poz-nać swoje prawa i obowiązki, dowiedzą się, jak zgłosić firmę, jakie są zasady wypełniania i korygowania dokumentów, na czym polega program Płatnik itp. Będzie też można założyć bezpłatny profil na PUE ZUS, umożliwiający m.in. otrzymywanie od stycznia 2016 r. elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA.

  Podczas spotkania w Rybniku będzie można uzyskać informacje od specjalistów z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich - na temat możliwości pozyskania dofinansowania na otwarcie własnej firmy ze środków unijnych. Organizatorzy zapraszają do placówek ZUS-u i do internetu na stronę www.zus.pl obecnych i przyszłych przedsiębiorców.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Tragiczny wypadek w Czeladzi. Zginęły 2 osoby ZDJĘCIA + WIDEO
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama