Katowice: bieg na orientację. Wieczorową porą pobiegło...

  Katowice: bieg na orientację. Wieczorową porą pobiegło prawie 400 osób [ZDJĘCIA]

  Olga Krzyżyk, Andrzej Czekaj

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieg na orientację w Katowicach
  1/32
  przejdź do galerii

  Bieg na orientację w Katowicach ©Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni

  W środę w Katowicach zainaugurowana została 3. Edycja biegu na orientację pod hasłem „Katowice Wieczorową Porą”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.
  W środę, 18 listopada, niemal 400 osób wzięło udział w biegu na orientację. Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy: m. in. rodzinną, open dla początkujących oraz profi, czyli start tylko w pojedynkę. Biegacze wystartowali z wydziału fizyki UŚ o godzinie 18.30.

  Biegali młodsi i starsi. Pary, rodziny, dzieci i single. Łącznie 370 osób stawiło się pod wydziałem fizyki Uniwersytetu Śląskiego, by wziąć udział w pierwszym biegu na orientację w Katowicach. To był pierwszy bieg z cyklu "Katowice wieczorową porą".

  - Biegi będą odbywać się raz w miesiącu - listopad, grudzień, styczeń i luty - zawsze po zmroku i ulicami miasta, jednak zawsze w innej dzielnicy - zapowiada Marcin Frank, jeden z organizatorów biegów na orientację.

  Podczas biegu na orientację, jego uczestnicy musieli dotrzeć do wyznaczonych punktów kontrolnych w mieście. Jeden z nich był na wydziale fizyki Uniwersytetu Śląskiego, inny pod katowickim Supersamem. Mapę trasy zawodnicy dostają dopiero kilkanaście sekund przed samym startem. Liczy się szybkość, spryt i podejmowanie dobrych decyzji i wybieranie najszybszych tras.

  Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Silesia Adventure Sport. Biegi na orientację, których kolebką jest Skandynawia przeniknęły również do innych krajów Europy, w tym także do Polski. Przykładem są Katowice, gdzie w środę zainaugurowana została trzecia edycja tego typu zawodów. Podczas tegorocznej imprezy organizatorzy zmodyfikowali trasę biegu, tak aby była ona urozmaicona i ciekawsza dla widzów. Na mapie biegu znalazły się takie punkty jak: Śródmieście, Supersam, Galeria Katowicka i dworzec PKP.

  W środowych zawodach wystartowało w sumie 320 zawodników. Biegacze rywalizowali w czterech kategoriach: Rodzinnej(trasa o długości kilku kilometrów), OPEN (3 kilometry przeznaczona dla początkujących biegaczy), KK (dwie kobiety), MIX (kobieta i mężczyzna) oraz MM (dwaj mężczyźni), a także trasa PROFI(długość 5 kilometrów). – Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych frekwencja podczas zawodów dopisała z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Ilość osób, która wzięła udział w zawodach pokazuje, że popularność biegów na orientację w naszym kraju wciąż rośnie – powiedział Marcin Franke, jeden z organizatorów biegu na orientację pod hasłem „Katowice Wieczorową Porą.

  Bieg „Katowice Wieczorową Porą to cykl 4 zawodów. Kolejne odbędą się 20 grudnia, 20 stycznia. Finał cyklu zaplanowano na przełomie lutego/marca 2016 roku.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama