Cezary Kaźmierczak: Większość tez exposé powtórzeniem...

  Cezary Kaźmierczak: Większość tez exposé powtórzeniem postulatów i obietnic wyborczych

  Cezary Kaźmierczak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  „Podniesienie płacy minimalnej, ale też budowa tanich mieszkań i bezpłatne przedszkola dla mniej zamożnych - to nasze priorytety” - te słowa exposé premier Beaty Szydło komentuje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
  Cezary Kaźmierczak: Większość tez exposé powtórzeniem postulatów i obietnic wyborczych
  Większość tez przedstawionych w exposé była powtórzeniem postulatów i obietnic z kampanii wyborczej. Niestety, w naszej tradycji głos w sprawie planów dotyczących rządzenia premier wygłasza natychmiast po ukonstytuowaniu się rządu, nie mając często wiedzy, co zastanie w szufladach biurek i szafach ministerstw. Zakłada się bowiem, że premier ma gotowy plan i dokładnie przemyślane pomysły na rządzenie do końca kadencji. Jako przedsiębiorca nie obawiam się socjalnego programu PiS: ani obietnic podniesienia płacy minimalnej, ani tym bardziej zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Jeśli chodzi o pierwszą z nich, to dziś naprawdę trudno o pracownika, a bezrobocie na poziomie 5 proc.
  to brak problemu bezrobocia. Zwłaszcza w dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław czy w aglomeracjach trójmiejskiej i górnośląskiej naprawdę nie ma niebezpieczeństwa wzrostu bezrobocia z powodu podwyżek płac. Rozmawiałem ostatnio z jednym z przedsiębiorców, który ma problem ze znalezieniem w Warszawie fryzjerki, oferując 4,5 tys. zł pensji.
  Kłopoty mogą być jednak na ścianie wschodniej i biedniejszych regionach rozsianych wyspowo po kraju.
  Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł może okazać się jednak dość trudne dla budżetu. To naprawdę finansowo ogromna zmiana w stosunku do tegorocznych wpływów. Jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zwracaliśmy uwagę, że obowiązująca dziś kwota wolna od podatku jest śmiesznie niska, ale zakładaliśmy jej zwiększanie stopniowo.


  *Alarm smogowy dla woj. śląskiego OTO ZAGROŻONE MIASTA
  *Wypadek karetki w Katowicach: Wjechała w przystanek. Są ranni ZDJĘCIA
  *Czy grozi Ci ślepota? ZRÓB TEST Sprawdź swoje oczy w 2 minuty
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama