Ważne
  Koncert MIUOSHa, Jimka i symfoników NOSPR 20 grudnia:...

  Koncert MIUOSHa, Jimka i symfoników NOSPR 20 grudnia: wszystkie bilety sprzedane [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Dorota Niećko, wsp. Justyna Przybytek, Kasia Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pierwsza kolejka po bilety, 20.11.2015
  1/35
  przejdź do galerii

  Pierwsza kolejka po bilety, 20.11.2015 ©Dorota Niećko/Dziennik Zachodni

  Wszystkie bilety na drugi koncert Miuosha, Jimka i Filharmoników na 19.12.2015 zostały sprzedane we wtorek rano. Tym razem nie było sprzedaży on line, trzeba było osobiście pofatygować się rano do kasy NOSPR lub próbować dodzwonić się do działu organizacji widowni. Pierwszeństwo mieli ci, którzy stali w kolejce już 20.11, ale biletów nie dostali. We wtorek zorganizowano jednak... komitet kolejkowy.


  20 listopada ruszyła sprzedaż wejściówek na trzeci, specjalny wspólny koncert rapera MIUOSHa, Radzimira Dębskiego oraz symfoników w gmachu NOSPR w Katowicach. W kasach NOSPR jest 300 wejściówek (pozostałe można kupić w internecie), ich sprzedaż rozpoczęła się o godzinie 10. Już kilkadziesiąt minut wcześniej przed budynkiem ustawiła się długa kolejka fanów.

  O godzinie 6 w piątek, 20 listopada, pierwsi chętni ustawili się przed siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Po co? Po bilety na koncert Radzimira Dębskiego, rapera Miuosha i orkiestry NOSPR, jaki zaplanowano na 20 grudnia. Sprzedaż 300 biletów - bo taka była pula w kasie - zaczęła się o godzinie 10. Za to o 9.30 kolejka liczyła około setki osób i zawijała się przed wejściem NOSPR, wzdłuż fontanny, pod kładką między NOSPR a MCK i sięgała schodów do parkingu.

  Niestety już po godz. 10 strona internetowa NOSPR w Katowicach zawiesiła się i system kasowy został zablokowany. A to wszystko ze względu na olbrzymie zainteresowanie koncertem.


  Aktualizacja 24.11, g. 13


  Wszystkie bilety na drugi koncert Miuosha, Jimka i Filharmoników na 19.12.2015 zostały sprzedane we wtorek rano. Tym razem nie było sprzedaży on line, trzeba było osobiście pofatygować się rano do kasy NOSPR lub próbować dodzwonić się do działu organizacji widowni. Pierwszeństwo mieli ci, którzy stali w kolejce już 20.11, ale biletów nie dostali. We wtorek zorganizowano jednak... komitet kolejkowy.
  - Wielkie dzięki dla "Komitetu kolejkowego" - dobra robota chłopaki. Podziękowania również dla dziewczyn, które przejęły listy i pilnowały kolejności oraz dla Panów, którzy pilnowali, by dziewczynom nie było za gorąco - dziękowali sobie nawzajem kolejkowicze na Facebooku.

  Lista kolejkowa miała wiele metrów długości. Spójrzcie na nasze zdjęcia.

  Atmosfera w holu NOSPR w Katowicach była rano bardzo gorąca. Pierwszy kolejkowicz ustawił się... o 2.10 w nocy. To Michał Lewiński z Kedzierzyna-Koźla.

  - Przyjechałem do Katowic o północy, zajrzałem pod NOSPR, ale jeszcze nic się nie działo - relacjonował. - Mam w Katowicach koleżankę, więc ponownie pojawiłem się pod NOSPR o 2.10. I już zostałem.
  Jak przyznaje, w piątek, 20.11 próbował kupić bilety przez internet.
  Dwa bilety udało mu się wczoraj kupić. Prócz niego pod NOSPR-em ustawiło się w kolejce kilkuset innych chętnych.

  Inaczej niż w piątek, 20.11, pracownicy orkiestry wpuścili kolejkowiczów do środka wcześniej. Później jednak nerwy im puściły: pokrzykiwali na ludzi, którzy stali zbyt blisko kas lub próbowali wejść na piętro budynku, które było oficjalnie zastawione.
  Krzysztof Krot, organizator koncertu, przyjechał do kolejkowiczów z food-truckiem i częstował kawą. Ludzi czekających na otwarcie kas biletowych odwiedził także sam raper Miuosh. Kolejkowicze robili sobie z nim selfie.

  Do sprzedaży było w sumie 1700 biletów na koncert na 19.12. Limit: po dwa na osobę. Jako że pierwszeństwo mieli kolejkowicze z piątku (kilkaset osób na liście), dla tych, którzy byli w ogonku po raz pierwszy zostało ok. 500 biletów. Wszystkie rozeszły się do południa.

  Firma DialCom, która jest właścicielem serwisu bilety24.pl wystosowała też oświadczenie, dotyczące awarii serwerów 20.11. Publikujemy je poniżej.

  Aktualizacja 24.11.2015, g.8
  O godz. 10 we wtorek, 24 listopada ma zacząć się sprzedaż biletów na drugi koncert 19.12. Pod NOSPR w Katowicach znów długa od świtu: są kolejkowicze, którzy byli tu przed 7 rano. Na przykład pan Bartek, który stał już po 7, a miał numer... 165. Dla większego porządku jest lista kolejkowa z nazwiskami, która wisi na drzwiach NOSPR.
  Ci kolejkowicze, którzy stali w piątek, 20.11, i nie dostali biletów, a zostawili obsłudze NOSPR swój numer telefonu, dostali wcześniej informację, że przysługują im po dwa bilety, a w kolejce stać nie muszą - mogą odebrać je w kasie do 2.12.

  WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

  Aktualizacja sobota, 21 listopada
  Już wiadomo: będzie drugi koncert Miuosh&Jimek&filharmonicy w Katowicach. Zaplanowano go na 19.12. Bilety będą w sprzedaży od wtorku, 24 listopada 2015, od godz. 10. Ale tylko w kasach NOSPR. Na dodatek pierwszeństwo będą mieli ci, którzy nie załapali się na pierwszy koncert, czyli na 20.12.

  Oto, co napisał w sobotę 21 listopada na swojej stronie na Facebooku Miuosh:
  - Ten rok jest naprawdę wyjątkowy. A to co wydarzyło się wczoraj (20.11.2015 - przyp. red.) to wyjątkowa wyjątkowość. Wczoraj padło przez Was/dzięki Wam wszystko - systemy sprzedaży, serwery, strony... Dostaliśmy info, ze 120 000 komputerów chciało kupić 1700 biletów. Ani ja, ani Jimek nie mamy specjalnie wpływu na to, ile możemy zagrać koncertów z naszym wspólnym projektem (NOSPR to najlepsza orkiestra, z najlepszą salą koncertowa i najbardziej napiętym kalendarzem), ale po wczorajszych wydarzeniach udało się nam ustalić, ze 19/12 zamiast koncertu Jimka ze swoim nowym projektem gramy ten nasz wspólny. Sprzedaż biletów rusza we wtorek o 10.00, tym razem tylko stacjonarnie w kasach NOSPR. Pierwszeństwo będą mieć osoby, które w piątek wpisały się na listę kolejki. Ja też będę, muszę Wam jakoś podziękować, stawiam kawę i rozdaję upominki. Dziękujemy, to co się dzieje jest wyjątkowe, kochamy Was, więcej nie możemy zdzialać.

  A oto, co napisał na swojej stronie na Facebooku Radzimir Dębski:
  - Rozsadziliście obie strony z biletami. Jestescie przekotami. Gdyby ta sprzedaż biletów była domówką to Sąsiedzi by dzwonili po wojsko nie po policję. I chociaż jestem z Was dumny to teraz muszę być tym, który musi powiedzieć, że jest przypał. Chociaż serwery były wzmacniane po ostatnim razie w marcu, to podobno tym razem ~120tys. kompów próbowało kupić 1700 biletów na nasz koncert. Przecież to jest jakiś kosmos. 19 i 20 grudnia mieliśmy zrobić Wam w NOSPRze dwa totalnie różne koncerty - a te daty zaklepywaliśmy od marca (granie z Narodową Orkiestra nie jest takie hop (hip?!)). Nie ma innej opcji: to co miało wtedy się odbyć przesuwamy na pierwszy wolny termin a teraz ROBIMY DODATKOWY KONCERT JIMEK/MIUOSH/NOSPR 19ego grudnia (20 już sprzedany). Sprzedaż na 19ego zacznie się we wtorek, o 10.00 i chociaż ja tego nie rozumiem, podobno w tej sytuacji tylko fizycznie w kasie NOSPR. Żeby być fair pierwszeństwo dostaną Ci którzy stali w kolejce w piątek i podali do siebie namiar. A ja chociaż nie mam w całej tej układance nic do gadania (jakbym mógł to bym grał dla was to więcej razy niż grali Last Christmas w radiu) to ostatnie co mogę zrobić, to wylosować dla paru z Was z komentarzy tego i poprzedniego posta i rozdać kilka tych biletów które miałem odłożone dla moich znajomych. Sorry za poemat. I sorry za błędy ale jest prawie 4 rano a za parę godzin wracam do Polski. Nie odwracajcie się ode mnie. Kocham Was.

  AKTUALIZACJA GODZ. 11:55
  Bilety na koncert Miuosh&Jimek i filharmonicy w NOSPR w Katowicach na 20 grudnia wyprzedane - informuje obsługa NOSPR.
  Ale UWAGA! być może będzie drugi koncert. Decyzja wkrótce

  Jedną z osób, której udało się kupić bilet na koncert jest pan Maciej z Wojkowic. - Cieszę się ogromnie bo to trzecia próba zakupu i w końcu udana! - mówi.
  Operacja była skomplikowana: jego dziewczyna od 7.30 stała w kolejce od 7.30, a Maciek - polował na biletu w internecie. - W sumie tylko dwa bilety mamy, te z kasy, bo strony padły - opowiada.

  Oto relacja innego naszego Czytelnika, którego znajomy też w kolejce stał, ale biletów nie dostał.

  - Miało być 300 szt., z ograniczeniem, że jedna osoba może kupić 4 bilety. Znajomy był 72., a na 12 osób przed nim brakło biletów (co matematycznie nie powinno mieć miejsca) - relacjonuje Czytelnik. - Sprzedaż online miała ruszyć o 10 na dwóch portalach - NOSPR i bilety24.pl. Strona NOSPR-u mniej więcej od 9.30 się wieszała i nie dało się wejść na wydarzenie, nie mówiąc o kupnie biletów. Bilety24 początkowo w ogóle nie wyświetlały wydarzenia, potem padły, a jak pojawiła się informacja, że podnieśli serwery to było info, że wszystkie bilety są wyprzedane - narzeka.

  AKTUALIZACJA GODZ. 11.30:
  Serwery sprzedaży biletów nadal nie działają. Do kolejkowiczów wyszli pracownicy NOSPR. Obsługa poinformowała, że obecność w kolejce i podanie numeru telefonu traktować będzie jak rezerwację biletów. Sprzedawać mogą tylko po 4 bilety - informuje Dziennik Zachodni Pani Karolina, która stoi w kolejce. Z jej informacji wynika, że udało się sprzedać tylko dwa bilety!

  - Niestety, te dwie rzeczy są ze sobą sprzężone. Dwoimy się i troimy, żeby sprostać sytuacji, ale tempo jest zawrotne. Czekamy na odblokowanie systemu – usłyszeliśmy w Dziale Promocji NOSPR.

  Dobra wiadomość jest taka, że na godz. 10.54 w kasach nadal są wejściówki.

  Ogromna kolejka przed NOSPR w Katowicach?


  - No stoję, stoję. Gdzie? No na końcu jestem - relacjonował przez telefon młody mężczyzna, który zajął miejsce już na schodach prowadzących na parking.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  JAK ZDOBYĆ BILETY NA KONCERT MIUOSHA, JIMKA I NOSPR W KATOWICACH?


  Jeszcze w tym roku po raz trzeci na jednej scenie wystąpią Radzimir Dębski, raper MIUOSH i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Przy okazji koncertu artyści odbiorą Złotą Płytę za wydawnictwo, które zarejestrowali podczas dwóch pierwszych koncertów w gmachu NOSPR w Katowicach. Specjalny koncert zaplanowano na 20 grudnia, oczywiście znów w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Sprzedaż biletów na to niezwykłe wydarzenie rozpoczęła się dziś.

  Przypomnijmy: pierwsze dwa koncerty Dębskiego, Miuosha i symfoników odbyły się na początku marca tego roku i zainaugurowały trwające przez kolejne miesiące obchody 150-lecia Katowic. Wówczas informacja, że na jednej scenie wystąpi orkiestra symfoniczna w pełnym składzie i wokalista hip-hopowy wywołała spore poruszenie w środowisku muzycznym i wśród fanów zarówno muzyki klasycznej, jak i hip – hopu.

  Bilety na pierwszy koncert rozeszły się w kilkanaście godzin, szybko więc zdecydowano się zorganizować drugi, na który wejściówek nie było po kilkunastu minutach od otwarcia kas. Trzeci koncert będzie niejako podsumowaniem tego przedsięwzięcia. W jego trakcie muzycy otrzymają Złotą Płytę za wydawnictwo CD/DVD, na którym zarejestrowano występy i to co działo się za kulisami z pomocą ponad 30 kamer i nie stosowaną dotąd w tej skali technologią 360. Płyta już w połowie sierpnia uzyskała status „złotej”.

  Kolejki, jakie przed godz. 10. pojawiły się przed gmachem NOSPR, wskazują na to, że i na trzeci koncert bilety rozejdą się tempie błyskawicznym, a dodajmy, że tanie nie są, w zależności od miejsca kosztują 119, 139 i 149 zł. Jeśli nie uda się ich kupić w kasach, można to zrobić przez internet na stronach www.nospr.org.pl i bilety24.pl

  Jak przekonuje organizator wydarzenia - Krzysztof Krot - warto. - Obok znanego już repertuaru, pojawią się nowe utwory oraz znacznie powiększony skład wykonawców. Część nazwisk jest już znana, ale na razie pozostanie tajemnicą – zapowiada.
  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bilety na Miuosh Jimek NOSPR

   mk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   kupie dwa bilety na Miuosh Jimek NOSPR za bardzo dorą cenę :) m.klobucki@ecdf.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co z imprezami w Spodku?

   Forest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Tymczasem Spodek umiera. Widzieliście co ludzie pisza na profilu FB firmy sprzedajacej bilety odnośnie koncertu The Cure w Łodzi i co myślą ludzie o Spodku ? Ciekawe co za Edki siędzą na stołkach...rozwiń całość

   Tymczasem Spodek umiera. Widzieliście co ludzie pisza na profilu FB firmy sprzedajacej bilety odnośnie koncertu The Cure w Łodzi i co myślą ludzie o Spodku ? Ciekawe co za Edki siędzą na stołkach durektora Spodka,działu Kultury itp w UM Sołtys City KAtowice? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak to co w Spodku?

   jak z legendarnej hali zrobić remizę i opdust (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Disco polo, biesiady, tańce na lodzie i kongresy jechowców. Wszystko pod banderą mosiru, czyli bida z nędzą. Spodek miałby już od pewnego czasu nowego zarządcę, ale poznaniakom się nie podoba to,...rozwiń całość

   Disco polo, biesiady, tańce na lodzie i kongresy jechowców. Wszystko pod banderą mosiru, czyli bida z nędzą. Spodek miałby już od pewnego czasu nowego zarządcę, ale poznaniakom się nie podoba to, że ich firma nie dostanie najprawdopodobniej koncesji na zarządzanie obiektem i usilnie blokują działania PTWP kolejnymi odwołaniami, tym samym skazując Spodek na kolejne miesiące g...o wartego "zarządzania" przez mosir.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   masakra

   zniesmaczona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Totalna porażka, żeby serwery padły - co to za przygotowanie ??????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brawo NOSPR

   FAN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   NOSPR to najlepsze miejsce w Katowicach i nie tylko,
   sala - genialna,akustyka - boska,repertuar - bardzo dobry,tylko o bilety b.trudno,

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama