Ważne
  Bytom: 20. konferencja tańca będzie z afrykańskimi pląsami...

  Bytom: 20. konferencja tańca będzie z afrykańskimi pląsami oraz jogą

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Niecały miesiąc pozostał do jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Konferencja rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 7 lipca. I chociaż impreza odbywa się w cieniu likwidacji i przekształcenia Śląskiego Teatru Tańca, organizatorzy zapewniają, że nie będzie to miało przełożenia na jej poziom.
  Bytom: 20. konferencja tańca będzie z afrykańskimi pląsami oraz jogą

  ©materiały ŚTT

  Po raz kolejny w Bytomiu zagoszczą zarówno najbardziej uznane zespoły na świecie, jak i artyści, którzy są na początku swojej zawodowej kariery tanecznej. Młodzi adepci tańca przyjadą z całej Polski, by uczestniczyć w warsztatach tanecznych pod okiem pedagogów z całego świata.

  - Formuła konferencji-festiwalu, dbająca o równie wysoki poziom warsztatów tanecznych, jak i prezentacji festiwalowych, jest czymś, co sprawdza się od początków festiwalu i nadal pozostaje dla nas, organizatorów, priorytetem - mówi Anna Wróblowska, menedżer w Śląskim Teatrze Tańca.

  Podobnie jak w ubiegłych latach, impreza będzie podzielona na dwie niezależne od siebie części.
  Pierwsza to spektakle taneczne poszczególnych grup zaproszonych do Bytomia, na czele z międzynarodową gwiazdą wielkiego formatu - zespołem Ultima Vez z Belgii. Druga część to cykl warsztatów tanecznych. Młodzi tancerze z całej Polski będą mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez uznanych pedagogów z całego świata. Warsztaty, które są integralną częścią imprezy, to znakomita okazja, aby ćwiczyć z najlepszymi różnorodne techniki i style taneczne.

  - Zajęcia z tańca afrykańskiego poprowadzi Assan Konte. Guido Verwer pokaże, czym jest współczesny jazz, a pod okiem Janusza Skubaczkowskiego spróbujemy sił w jodze dla tancerzy - mówi Edyta Walicka z ŚTT.
  Prawdziwą gratką będzie także projekt Henryka Kaalunda pt. "Sonic Body".  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama