Ważne
  Pacjent szpitala w Mysłowicach poczuł od chirurga alkohol....

  Pacjent szpitala w Mysłowicach poczuł od chirurga alkohol. Zawiadomił policję

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pacjent szpitala w Mysłowicach poczuł od chirurga alkohol. Zawiadomił policję

  ©123RF

  Pacjent Szpitala nr 2 w Mysłowicach powiadomił policję, że na dyżurze przyjmuje nietrzeźwy lekarz. Po przyjeździe mundurowych chirurg odmówił badania alkomatem. Mężczyźnie pobrano krew dopiero na wniosek prokuratury.
  Pacjent szpitala w Mysłowicach poczuł od chirurga alkohol. Zawiadomił policję

  ©123RF

  Do zdarzenia doszło w Boże Ciało, 30 maja. Po południu dyżurny mysłowickiej policji otrzymał zgłoszenie od pacjenta szpitala, że jeden z lekarzy na oddziale chirurgicznym przyjmuje pacjentów pod wpływem alkoholu. Skarżył się, że lekarz jest wobec chorych nieprzyjemny i opryskliwy. Twierdził też, że czuć od niego alkohol.

  - Kiedy funkcjonariusze udali się na miejsce, chirurg odmówił badania alkomatem - relacjonuje asp.
  Paweł Szyja, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach. Przyjechała też dyrekcja szpitala. Wtedy lekarz podjął próbę zbadania alkomatem, ale bez rezultatu. Urządzenie nie zarejestrowało wyników. Policjanci powiadomili prokuratora. Ten nakazał pobrać lekarzowi krew. - Próbki krwi wysłaliśmy do zbadania do laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Cały czas czekamy na wyniki - mówi asp. Szyja. Te będą najpóźniej za miesiąc.

  Jak udało nam się ustalić, chirurg w feralnym dniu pełnił akurat 24-godzinny dyżur kontraktowy. Rozpoczął pracę o godz. 7. Po godz. 14 do szpitala przyjechali policjanci. - Udzielał tylko konsultacji, nie miał tego dnia ani zaplanowanych operacji, ani nie wykonywał żadnych zabiegów. Dyżuru nie ukończył - relacjonuje Paweł Lorek, wicedyrektor mysłowickiego szpitala.

  Mężczyzna zaraz po pobraniu krwi został odesłany do domu. Dyrekcja zawiesiła go w pełnieniu obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy. - Jeśli okaże się, że faktycznie dyżurował pod wpływem alkoholu, zostanie zwolniony z pracy - mówi Ewa Fica, dyrektorka "dwójki". Twierdzi, że to pierwsza taka skarga na tego lekarza w jego ponad 20-letniej pracy w mysło-wickim szpitalu. Nigdy wcześniej nikt nie skarżył się też na jego stosunek do pacjentów. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, mógł mieć jednak problemy z alkoholem w życiu prywatnym. W pracy zawsze był trzeźwy.

  Jeśli wyniki badań krwi potwierdzą podejrzenia pacjenta, prokuratura sprawdzi, czy lekarz podejmując pracę pod wpływem alkoholu naraził chorych na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeśli nie zrobił tego, odpowie tylko za to, że pod wpływem alkoholu przyszedł do pracy w szpitalu, za co grozi mu kara aresztu lub grzywna, której wysokość ustali sąd.
  To nie pierwszy przypadek w regionie, kiedy pijany lekarz badał pacjentów. Trzy lata temu 44-letnia lekarka z Zabrza pełniła nocny dyżur w przychodni mając... 2,5 promila alkoholu we krwi! Niewiele mniej, bo blisko 2 promile, miał 66-letni medyk przyjmujący rok temu chorych na izbie przyjęć w szpitalu w Pszczynie.  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znana historia

   sylwestra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   no cóż ..ten lekarz ma z tym problem i nie był to odosobniony przypadek...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dr.Lorek z Mysłowic

   janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   On sam jest często nawalony i przyjmuje pacjentów!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aa

   robal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   nikt kto ma zdrowe zmysly oraz nie życzy sobie obslugi lekarskiej ma prawo nie wyrazic na leczenie pozwolenia nikt nikomu na sile nie wlewa wedlug prawa polski alkohol dozwolony od lat 18,zabiegi...rozwiń całość

   nikt kto ma zdrowe zmysly oraz nie życzy sobie obslugi lekarskiej ma prawo nie wyrazic na leczenie pozwolenia nikt nikomu na sile nie wlewa wedlug prawa polski alkohol dozwolony od lat 18,zabiegi specyficzne wrecz wymagaja denenfekcji chcialbym zaznaczy iz deratyzacja bardziej szkodzi nizeli dezynfekcjazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aa

   zasuwa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   środki dezynfekujące typu lizol

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama