Dąbrowskie morsy szykują się do bicia rekordu Guinnessa...

  Dąbrowskie morsy szykują się do bicia rekordu Guinnessa [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowskie morsy szykują się do bicia rekordu Guinnessa [ZDJĘCIA]
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Katarzyna Kapusta

  Jedni gdy ich widzą pukają się w czoło i nazywają ich wariatami, drudzy podziwiają ich za determinację i odwagę. Wszak nie każdy ma odwagę wejść do lodowatej wody z uśmiechem na ustach.
  Dąbrowskie morsy właśnie przygotowują się do bicia rekordu Guinnessa. Fakt, że Pogoria morsuje nie dziwi już nikogo. Miłośnicy lodowatych kąpieli mają już swoich wiernych fanów, którzy w każdą niedzielę o godzinie 11 przychodzą popatrzeć i pokibicować tym, którzy decydują się na wejście do wody. A ta im zimniejsza, tym większy uśmiech na twarzach morsów wywołuje.

  Każdej niedzieli do prawdziwych weteranów morsowania, dołączają nowi śmiałkowie. Wszystko dlatego, że 13 grudnia dąbrowskie morsy chcą pobić rekord Guinnessa.

  A zadanie nie jest proste, ponieważ dąbrowskie morsy muszą zebrać więcej niż 1799 śmiałków w minimum 10 pukntach w kraju, którzy punktualnie o godzinie 12 (głównym organizatorem bicia rekodru jest Biuro Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie), 13 grudnia zanurzy się po pas w wodzie, która będzie mieć mniej niż 10 stopni Celsjusza. Kąpiel będzie trwała od 3 do 5 minut. Ale uwaga! Do tak lodowatej wody, nie każdy może wejść.

  - 13 grudnia razem z resztą Polski będziemy próbowali pobić rekord Guinnessa, pod względem ilości kąpiących się morsów jednocześnie w wielu miejscach. Morsowanie jest dla prawie każdego, pod warunkiem, że ta osoba nie jest przewlekle chora między innymi na choroby serce, układu krążenia, boleriozę, padaczkę - tłumaczy Przemek Solich z Pogoria Morsuje.

  - Jeżeli chce się spróbować morsowania i próbować bić rekord z nami, to warto przyjść wcześniej i zobaczyć czy się w ogóle do takiej zimnej wody wejdzie i ile się wytrzyma - dodaje.

  Na pierwszy raz, wystarczy zaledwie od 10 do 20 sekund w zimnej wodzie. Na wszystkich nowych śmiałków stali miłośnicy lodowatych kąpieli, czekają w każdą niedzielę o godzinie 11 na Pogorii III.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Morsujemy!

   Arek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Morsowanie w Dąbrowie Górniczej zyskuje na popularności i oby tak dalej! Wczoraj poza silną ekipą dąbrowskich morsów można było zobaczyć wariatów ze Sławkowa! Czuje, że rekord Guinnessa 13 grudnia...rozwiń całość

   Morsowanie w Dąbrowie Górniczej zyskuje na popularności i oby tak dalej! Wczoraj poza silną ekipą dąbrowskich morsów można było zobaczyć wariatów ze Sławkowa! Czuje, że rekord Guinnessa 13 grudnia należy do nas!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama