Rybnik: 56-latek nie udzielił pomocy umierającemu koledze

  Rybnik: 56-latek nie udzielił pomocy umierającemu koledze

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rybnik: 56-latek nie udzielił pomocy umierającemu koledze

  ©ARC

  Zarzut nieudzielenia pomocy usłyszał 56-letni rybniczanin. Mężczyzna wraz ze znajomym zajmował jedno z mieszkań w dzielnicy Boguszowice. Kiedy do mieszkania weszli pracownicy pomocy społecznej, okazało się, że 47-letni kompan rybniczanina - nie żyje. Sąd skazał już podejrzanego na 4 miesiące pozbawienia wolności.
  Rybnik: 56-latek nie udzielił pomocy umierającemu koledze

  ©ARC

  Do zdarzenia doszło w dzielnicy Boguszowice. - Do dyżurnego komisariatu dodzwoniła się pracownica MOPS-u, która poprosiła o pomoc przy przyjęciu mieszkania, w którym najprawdopodobniej przebywają osoby bezdomne. Policjanci zastali na miejscu zgłaszającą oraz pracowników spółdzielni mieszkaniowej, którzy po wyłamaniu zamków otworzyli drzwi. Mundurowi po wejściu do mieszkania, zastali mężczyznę - mówi sierż. Anna Karkoszka, rzeczniczka rybnickiej policji.

  To był właśnie 56-letni rybniczanin. Mężczyzna w czasie rozmowy przyznał, że w mieszkaniu przebywa jeszcze jedna osoba - jego kolega. - Po otwarciu drzwi do toalety, policjanci zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę, który był nieprzytomny i nie oddychał. Załoga pogotowia ratunkowego, wezwana na miejsce, stwierdziła zgon 47-letniego rybniczanina. O zdarzeniu poinformowany został także prokurator, który zarządził sekcję zwłok - mówi Karkoszka.

  56-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia tej sprawy. Podczas przesłuchania podejrzany wyjaśnił okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia i usłyszał zarzut, za nie udzielenie pomocy człowiekowi znajdującemu się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub zdrowia. 56-latek przyznał się do zarzutu i został skazany przez sąd na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama