Tajna Grupa Ghost tropi terrorystów w sieci. "Zamachy w...

  Tajna Grupa Ghost tropi terrorystów w sieci. "Zamachy w Paryż zaplanowano przez Telegram"

  James Dean

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Komputer francuskiej telewizji zaatakowany przez hakerów związanych z ISIS
  1/2
  przejdź do galerii

  Komputer francuskiej telewizji zaatakowany przez hakerów związanych z ISIS ©Christophe Ena

  Wojna z terrorystami rozgrywa się także w internecie. Specjalna, tajna grupa Ghost tropi aktywność terrorystów i udaremniła m.in. zamach na turystów w Tunezji.


  Elitarna grupa antyterrorystyczna haktywistów pomaga brytyjskim służbom bezpieczeństwa w operacjach wywiadowczych przeciwko ISIS, dowiedział się „Times”.

  Grupa o nazwie Ghost Security Group (GSG), składająca się między innymi z byłych informatyków wojskowych, dostarczyła informacji, które pozwoliły powstrzymać atak terrorystyczny wymierzony w brytyjskich turystów wypoczywających w Tunezji kilka miesięcy temu.

  Po paryskim ataku hakerzy z GSG infiltrują konta internetowe ISIS, należące do osób, które wcześniej wiedziały o planowanych zamachach. Grupa przechwyciła komunikację elektroniczną prowadzoną za pośrednictwem zakodowanego serwisu komunikacyjnego między członkami ISIS planującymi ataki.

  Konta inflirtacyjne
  GSG przekazuje informacje wywiadowcze amerykańskim władzom, a te ostrzegają brytyjską MI5 i inne służby bezpieczeństwa na świecie.

  Grupa utworzona w styczniu po masakrze w redakcji „Charlie Hebdo”, składa się z 14 anonimowych ekspertów z doświadczeniem militarnym i w prywatnych firmach zajmujących się bezpieczeństwem teleinformatycznym. Grupa koncentruje się na pozyskiwaniu informacji wywiadowczych, ale też przeprowadza cyberataki na ISIS.

  - Tych dżihadystów jest na pęczki - powiedział „Timesowi” szef grupy, znany jako DigitaShadow. - Próbujemy ich zidentyfikować i powiadomić [amerykańskie] władze, żeby te mogły ostrzec MI5 - dodał.

  Ghost Security Group [OTO LINK DO ICH STRONY] obserwuje konta internetowe, które według ekspertów mogą należeć do wpływowych członków ISIS. Pod obserwacją są między innymi konta w serwisie Telegram, umożliwiającym przesyłanie zakodowanych wiadomości, który jest ulubionym kanałem komunikacji kilku organizacji dżihadystycznych.

  - Z naszych danych wynika, że atak na Paryż zaplanowano przez Telegram - mówi DigitaShadow.

  Członkowie Ghost Security Group tworzą „konta infiltracyjne” - profile, na których podają się za sympatyków dżihadystów lub potencjalnych rekrutów - by zdobyć zaufanie członków ISIS. W operacjach uczestniczą tłumacze i analitycy, dzięki którym fałszywe profile są wiarygodne. Gdy już zdobędą zaufanie, hakerzy z GSG próbują pozyskać dane wywiadowcze i skontaktować się z terrorystami stojącymi wyżej w hierarchii.

  GSG wyszukuje konta, służące do rekrutowania przyszłych dżihadystów. Szczególną uwagę zwraca na media społecznościowe, komunikatory i konta, dzięki którym członkowie ISIS już zwerbowali ochotników.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Roztocze

   Srunezja dla półgłówków (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Roztocze jest ciekawsze od Srunezji.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wystarczy proste szyfrowanie

   IT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   I żadne służby niczego nie podejrzą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tajna?

   klik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   A jaka to tajna grupa, skoro o niej wszystko napisano. Brak tylko personaliów, ale to są tu zbędne. Istotę upubliczniono. Jeżeli napiszę - ktoś był kretynem, to i tak będzie to jeszcze komplement...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeśli to prawda...

   Smutek i żal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Jeśli to prawda, to ujawnianie takich informacji to najwyższa głupota! Ale to już norma w OGŁUPIAŁEJ Europie, smutek i żal :((

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama