World Usability Day Silesia: O innowacji i nie tylko...

  World Usability Day Silesia: O innowacji i nie tylko [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  World Usability Day Silesia: O innowacji i nie tylko
  1/13
  przejdź do galerii

  World Usability Day Silesia: O innowacji i nie tylko ©Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

  21 listopada 2015 roku w Katowicach odbyła się VI edycja konferencji World Usability Day Silesia. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była „innowacja”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno światowi eksperci, jak i lokalni innowatorzy, których pomysły i projekty naprawdę zaskakują.
  WUD Silesia to wydarzenie poświęcone tematyce UX (user experience) i usability, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń na Górnym Śląsku. Konferencja organizowana jest w ramach międzynarodowej inicjatywy World Usability Day (Światowego Dnia Użyteczności), zapoczątkowanej przez Usability Professionals Association, stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów branży UX
  z całego świata.

  Konferencja WUD Silesia skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem użyteczności, w szczególności do projektantów, programistów, inżynierów, psychologów, socjologów, architektów, studentów oraz osób związanych z trzecim sektorem. Na tegoroczną edycję zarejestrowało się ponad 0,5 tysiąca osób, zgłaszając chęć uczestnictwa w wykładach, bądź warsztatach realizowanych w ramach konferencji.

  Ponad 300 uczestników WUD Silesia spotkało się 21 listopada 2015 r. w nowym gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie mogli wysłuchać 10 wystąpień lub uczestniczyć w jednym z 6 warsztatów. Konferencję otworzył badacz interakcji i projektant systemów złożonych – Wiesław Bartkowski, który opowiedział o projektowaniu systemów ucieleśnionych. W porannym bloku wypowiedzieli się tacy specjaliści jak: Piotr Łój z prelekcją „Virtual Reality – upgrade 1.1 do rzeczywistości”, dr Anna Pohl i prof. Marian Oslislo z wykładem „Innowacje w Akademii”, dr Patrycja Rudnicka i Agata Magdalena Nowak, które opowiedziały o „Magicznym pudełku MVP”, Marcin Malicki poszukujący odpowiedzi na pytanie „Czy możemy państwo rozwinąć w usługę?”, Łukasz Szóstek, który omówił recepty na innowacje oraz Jarosław Gwizdak, który opowiedział o dostrzeganiu człowieka w „socjalnym sądzie”.

  „Sąd powoli staje się troszkę innym sądem, niż kiedyś bywał, dostrzegana jest potrzeba jakiejś innowacji.” – dzielił się swoim doświadczeniem jeden z prelegentów Jarosław Gwizdak (Prezes Sądu oraz Sędzia w Sądzie rejonowym Katowice – Zachód) i dodał: „To, w jaki sposób przesłuchamy człowieka, w jaki sposób go poinformujemy o dojeździe do sądu, czy jeżeli przeprosimy go za to, że się spóźniła rozprawa to myślę, że to są te małe kamyczki, które posłużą za fundament tej dużej świątyni wymiaru sprawiedliwości. Ja staram się siać tego typu ziarno, uznając je za jedyne słuszne
  i te kiełki pojawiają się czy to w Poznaniu, czy to w Szczecinie, czy w Gliwicach w tej chwili, gdzie też otwarto punkt mediacyjny, któremu bardzo kibicuję. Myślę, że to jest proces niezwykle długotrwały, zmiana w takich strukturach i w takich organizacjach jest niezwykle skomplikowana i wymaga mnóstwa nakładów, ale właśnie takie konferencje pokazują, że szereg instytucji, szereg entuzjastów, poniekąd społeczników myśli w ten sam sposób. No a to jest zmiana świata, zmiana świata na lepsze.”
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama