Ekolaury 2015 dla dbających o środowisko [ZDJĘCIA]

  Ekolaury 2015 dla dbających o środowisko [ZDJĘCIA]

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ekolaury 2015 dla dbających o środowisko
  1/89
  przejdź do galerii

  Ekolaury 2015 dla dbających o środowisko ©Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni

  Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji nagrody Ekolaury, przyznawanej przez Polską Izbę Ekologii. Uroczysta gala odbyła się w katowickim hotelu Qubus.
  Ekolaury PIE to ogólnopolski konkurs, który po raz pierwszy został zorganizowany w 2002 r. - trzy lata po założeniu Polskiej Izby Ekologii w Katowicach. W ten sposób promowane są działania i prace na rzecz ochrony środowiska. Konkurs skierowany jest do samorządów, organizacji, instytucji i przedsiębiorstw.

  W kategorii Gospodarka Wodno - Ściekowa Ekolaur otrzymały: Aqua S.A. z Bielska-Białej oraz Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne.
  W kategorii Ochrona Powierzchni Ziemi, Gospodarka Odpadami nagrodzona została firma Haldex S.A. z Katowic. W kateorii Ochrona Środowiska, Odnawialne Źródła Energii nagrodzone zostały: EGM Sp. z.o.o. oraz Instal Filter S.A. z Kościana. W kategorii Ekoprodukty, Zielone Technologie Ekolaurem nagrodzono: Katowicki Węgiel Sp. z.o.o., Bateko Sp. z.o.o. z Rybnika oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Defro ze Strawaczyna.

  W kategorii Edukacja Ekologiczna, Ochrona Przyrody Ekolaur otrzymało Przedsiębiorstwo Inżynierii Ogrodniczej Drewsmol z Lędzin. W kategorii Energooszczędność, Efektywność Energetyczna nie przyznano głównej nagrody, ale podstanowiono wyróżnić firmy Joński z Warszawy oraz Spółdzielnię Mieszkaniowej Południe z Sosnowca.

  Laureaci nie otrzymują nagród pieniężnych. Zwycięstwo w poszczególnych kategoriach ma charakter prestiżowy. Nagrodzeni mogą w korespondencji i w promocji posługiwać się znakiem graficznym przedstawiającym statuetkę Polskiej Izby Ekologii.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama