Tortem w sędzię: Adam Słomka zapowiada kolejne akcje

  Tortem w sędzię: Adam Słomka zapowiada kolejne akcje

  Zdjęcie autora materiału

  Aldona Minorczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Adam Słomka
  1/7
  przejdź do galerii

  Adam Słomka ©ARC Dziennik Zachodni

  Gdy sędzia Anna Wielgolewska ogłosiła, że tylko samo przesłuchanie biegłych odbędzie się - tak jak zawsze w tego typu sprawie - przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa z Adamem Słomką zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. "Na Białoruś" - krzyczano.

  Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn zaatakował ją tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę; bita śmietana ochlapała też jedną z dziennikarek.

  Na sali nie było policji, która pojawiła się na krótko przed posiedzeniem na sądowym korytarzu.

  Grupie niezadowolonych na sali sądu przewodził Adam Słomka.

  Adam Słomka to osoba niezwykle kontrowersyjna, z piękną kartą działalności opozycyjnej w PRL- u z jednej strony i sprawami karnymi, zarzutami nakłaniania do pobicia sędziego w ostatnich latach - z drugiej.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  SĘDZIA Z PROCESU KISZCZAKA ZATAKOWANA TORTEM ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA


  KIM JEST ADAM SŁOMKA?

  Słomka przez lata związany był z KPN-em. Współpracował ze Sławomirem Skrzypkiem, b. prezesem NBP, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Był internowany w stanie wojennym. Latem 1986 matka Adama Słomki została potrącona śmiertelnie w centrum Katowic (na przejściu w pobliżu Skarbka) przez samochód, którym kierował Zygmunt Z. , wiceszef Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej, odpowiadający za śląską SB. Trzykrotnie był posłem. W 1996 roku został usunięty z KPN-u. Kandydował na prezydenta RP.

  W 2006 roku zaczęły się jego kłopoty z prawem. Został aresztowany, usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstw przeciw wyborom, oszustwa. Chodziło o przepisywanie danych osobowych na listach poparcia kandydatów na parlamentarzystów oraz fałszowanie podpisów wyborców. Następnie doszły do tego zarzuty handlu podpisami. Miał je sprzedawać Samoobronie.

  Katowicka prokuratura oskarżyła Słomkę także o to, że latem 2008 roku namawiał dwóch mężczyzn do pobicia prezesa katowickiego sądu rejonowego. Podczas manifestacji zorganizowanej przed sądem pomówił prezesa, nazywając go regularnym przestępcą, co, zdaniem prokuratury, mogło sędziego poniżyć lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Swój swojemu oka nie wykole

   TEMIDA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 27

   MORDERCY STANU WOJENNEGO NA WOLNOŚCI - HAŃBA !!!!!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to chyba żart

   swój z polski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 32

   Pani '' sędzia'' naprawde?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CHORY

   WOJSIK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 29

   Panie Słomka ! Niech Pan przypomni Sądowi że prezydent Egiptu Mubarak [oskarżony o takie same przestępstwa co Jaruzelski czy Kiszczak i inni] na rozprawy sądowe mimo choroby był PRZYWOŻONY na...rozwiń całość

   Panie Słomka ! Niech Pan przypomni Sądowi że prezydent Egiptu Mubarak [oskarżony o takie same przestępstwa co Jaruzelski czy Kiszczak i inni] na rozprawy sądowe mimo choroby był PRZYWOŻONY na szpitalnym łóżku. I OTRZYMAŁ WYROK NA JAKI ZASŁUŻYŁzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polskie sady niesprawiedliwosci

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 33

   jaruzelski z kiszczakiem to chyba ze smiechu wyciagna kopyta jak oszukali polakow i ich sady , mordercy uniewinnieni a ich ofiary sad zrobil winnymi

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama