Kuusamo NA ŻYWO Justyna Kowalczyk nie pobiegnie w półfinale [KOWALCZYK PUCHAR ŚWIATA]

JAŹ
Justyna Kowalczyk zajęła 21. miejsce w kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym w fińskim Kuusamo. Paweł Relikowski / Gazeta Wrocławska
Pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich rozgrywane są dziś w w fińskim Kuusamo. W kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym Justyna Kowalczyk zajęła 21. miejsce i awansowała do ćwierćfinałów. Kwalifikacje wygrała Norweżka Maiken Caspersen Falla.

12.50 Pierwszy start Justyny Kowalczyk nie był udany, ale trzeba wziąc pod uwagę , że Polska musiała nie tylko walczyć z rywalkami, ale swoimi słabościami i choroba

12.40 Polka bardzo się starała, ale nie dała rady, dobiegła do mety ostatnia. Wygrała Amerykanka Sadie Bjornsen przed Szwedką Eveliną Settlin. Małe to pocieszenie, ale do półfinału nie awansował także Johaug

12.40 A teraz Justyna Kowalczyk. Niestety Polka została na starcie.

12.38 Czwarty ćwierćfinał: 1. Heidi Weng, 2. Kathrine Harsem. Oczywiście Norweżki

12. 34 W Kuusamo wieje, kwalifikacje skoczków znowu odwołane, trening o 15.30, a konkurs o godz. 17 z udziałem wszystkich skoczków

12.33 Na trasie zawodniczki, które walczą o półfinał w czwartym ćwierćfinale. W następnym zobaczymy Justynę Kowalczyk

12.30 Szybko i sprawnie przebiegają zawody w fińskim Kuusamo. Trzeci ćwierćfinał za nami. Najlepsza Niemka Denise Herrmann, za nią linię mety minęła Szwedka Ida Ingemarsdotter

12.27 W drugim ćwierćfinale triumfowała także biegaczka z Norwegi Ragnhild Haga, przed Szwedka Astrid Nilsson

12.20 Za nami pierwszy ćwierćfinał. Wygrała Norweżka Maiken Caspersen Falla przed swoja rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg

12.15 Polka pobiegnie w 5 ćwierćfinale razem z Therese Johaung

12.13 W Kussamo wieje, ale nie jest zimn o, temperatura 0,5 stopnia Celsjusza, śniegu -0,4 stopnia Celsjusza. Zawodniczki rywalizować będą na 1,4 kilometrowej pętli

12.10 Za chwile w Kuusamo rozpoczną się ćwierćfinałowe biegi pierwszych tegorocznych zawodów Pucharu Świata.

Start Justyny Kowalczyk w Kuusamo stał do ostatniej chwili pod znakiem zapytania. Kowalczyk zmagała się z przeziębieniem, miała wysoka gorączkę i trafiła nawet do szpitala. Ostatecznie Polka stanęła na starcie, ale wynik kwalifikacji nie gwarantuje miejsca na podium.

*Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony