Narciarska huśtawka 4 szczytów w Schladming– 123km stoków...

  Narciarska huśtawka 4 szczytów w Schladming– 123km stoków non stop!

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Narciarska huśtawka 4 szczytów w Schladming– 123km stoków non stop!
  1/15
  przejdź do galerii
  Huśtawka narciarska to zjawisko, jakiego w polskich ośrodkach narciarskich próżno szukać. W Alpach jest to wprawdzie także wyższa szkoła jazdy i nie taka znowu oczywistość, ale coraz częściej ten i ów narciarski ośrodek takim wynalazkiem się chwali. Huśtawka narciarska to nic innego jak kilka gór przeznaczonych do jazdy na nartach, położonych po sąsiedzku i połączonych ze sobą siecią wyciągów i tras narciarskich. Dzięki takiemu połączeniu narciarze nie narzekają na nudę – zamiast przez cały dzień wjeżdżać na górę wyciągiem i zjeżdżać tymi samymi trasami, mogą eksplorować okolicę nie odpinając nart. A wiadomo przecież, że co góra to inna panorama, inna specyfika tras, inna oferta gastronomiczna. Więc warto huśtawek narciarskich (niem. Skischaukel) szukać planując narciarski urlop.
  Narciarska huśtawka 4 szczytów w austriackim ośrodku narciarskim Schladming jest jedyna w swoim rodzaju – nie tylko w Skiamadé, ale w całej Austrii. Łączy dobrze znane narciarzom góry: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm i zawiera w sumie 123 km tras narciarskich, 44 nowoczesne kolejki linowe i wyciągi „non stop”.Kluczowym czynnikiem zapewniającym doskonałe warunki narciarskie na równym poziomie jest sprawny system naśnieżania. Jego wydajność jest nieustannie optymalizowana na wszystkich 4 górach huśtawki.

  Doskonałe stoki Hauser Kaibling doceniła narciarska kadra narodowa Niemiec wybierając je na swój teren do treningów. A ponieważ u podnóża góry nie brakuje miejsc parkingowych, stanowi ona idealny punkt wypadowy dla gości regionu. Stacja narciarska o nowoczesnej infrastrukturze jest ceniona za dobre warunki śniegowe, idealnie utrzymane stoki i 14 gościnnych schronisk. „Genussinsel“ – strefa wypoczynku z bezpłatnym internetem– zachęca do wypoczynku na leżaku w trakcie zjazdów i po nich.

  Śladami mistrzów świata jeździ się na nartach na Planai– wlutym 2013 r. odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim FIS. Dzisiaj dzięki nim narciarze mogą korzystać z szerszych stoków, super wydajnych systemów naśnieżania, nowoczesnego budynku dolnej stacji Planet Planai oraz jednego z najnowocześniejszych w Europie podziemnego parkingu. Legendarną sławą cieszy się mierząca 4,6 km trasa FIS.

  Nowoczesna 10-osobowa kolejka kabinowa na górze Hochwurzen w ciągu jednej godziny transportuje na szczyt 2500 osób. Posiada specjalny system umożliwiający wygodne wsiadanie również rodzinom i osobom na wózkach inwalidzkich. Górna stacja kolejki została harmonijnie wkomponowana w krajobraz Hochwurzen.

  Góra Reiteralm w ostatnich latach zasłynęła jako teren treningowy światowej elity narciarstwa. Już późną jesienią gwiazdy takie jak Marcel Hirscher czy Ted Ligety realizują swój program treningów na zachodnim skraju huśtawki. Reiteralm spełnia wysokie wymagania nie tylko narciarskiej czołówki, ale i wszystkich innych narciarzy: jako jedyny teren narciarski w regionie alpejskim otrzymała znak jakości dla stoków klasy „Triple Gold”.

  Dane i fakty:
  - 123 km tras narciarskich (niebieskie: 47 km, czerwone: 68 km, czarne: 8 km)
  - 44 kolejki linowe
  - 56 schronisknarciarskich
  - Trasy zjazdowe do doliny:
  •Hochwurzen 7,7 km
  •Hauser Kaiblingtrasa FIS 7,0 km
  •Reiteralm 6,0 km
  •Planai4,8 km
  - Huśtawka 4 szczytów w Schladming jest w 100 % objęta zasięgiem systemów sztucznego naśnieżania
  NOWOŚĆ: Bezpłatne stacje ładowania telefonów komórkowych na huśtawce 4 szczytów w Schladming!

  Więcej informacji na stronie (LINK)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama