Szefowa Fundacji Iskierka: Najbardziej szalone pomysły...

  Szefowa Fundacji Iskierka: Najbardziej szalone pomysły przynoszą dzieciom wolność, radość i siły

  MZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ten koncert co roku pokazuje, że najbardziej szalone pomysły przynoszą dzieciom wolność, radość i energię, dzięki której mogą walczyć ze swoją chorobą - mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes zarządu Fundacji Iskierka, twórcy Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, która w sobotę wieczorem wystąpiła w chorzowskim Teatrze Rozrywki.
  Jolanta Czernicka-Siwecka jest, prezesem zarządu Fundacji Iskierka. Zorganizowana przez Fundację Dziecięca Orkiestra Onkologiczna wieczorem wystąpiła

  Jolanta Czernicka-Siwecka jest, prezesem zarządu Fundacji Iskierka. Zorganizowana przez Fundację Dziecięca Orkiestra Onkologiczna wieczorem wystąpiła w chorzowskim Teatrze Rozrywki ©Lucyna Nenow

  Orkiestrę tworzą dzieci zmagające się z chorobą nowotworową w wieku od 4 do 18 lat, obecni oraz byli podopieczni dziecięcych ośrodków onkologicznych w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu, a także ich rodziny i nierzadko lekarze. Orkiestra nagrała już 3 profesjonalne płyty, m.in. z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Renatą Przemyk czy grupą Raz Dwa Trzy. Z kolei utwór „Monkey Song” gościł swego czasu na liście przebojów radiowej Trójki. W sobotę w Chorzowie dzieciom towarzyszyli m.in. zespół Carrantuohill, wokalistka Marika oraz polski mistrz dubbingu, Jarosław Boberek.

  - Dzieci z orkiestry co roku czekają na ten koncert, bo wiedzą, że to jeden z tych dni, kiedy choroba idzie na bok, można pokazać się z innej strony, można występować z artystami – podkreśla Jolanta Czernicka-Siwecka.
  - Po dziewięciu latach funkcjonowania Fundacji Iskierka mogę powiedzieć, że nie ma rzeczy niemożliwych, a najbardziej szalone pomysły, takie które dają dzieciom wolność, radość, przynoszą energię, dzięki której są w stanie walczyć z nowotworem.

  - Wśród członków orkiestry są dzieci, które nauczyły się rzeczy niezwykłej – śmiania się ze swojej choroby, patrzeniu na nią z dystansem, zapominaniu o niej na jakiś czas. Dziś mieliśmy jeden z takich dni – mówiła szefowa Iskierki, której syn zmagał się z białaczką.

  Fundacja Iskierka istnieje od 2006 roku. Dochód z corocznych koncertów trafia na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU W TEATRZE ROZRYWKI:

  77 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Koncert Fundacji Iskierka

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagrała koncert w chorzowskim Teatrze Rozrywki [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Koncert Fundacji Iskierka ©Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni




  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe  i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama