Ważne
  Zabrze: Kolejna inwestycja. Przedłużenie ul. Handlowej i...

  Zabrze: Kolejna inwestycja. Przedłużenie ul. Handlowej i uzbrojenie działek inwestycyjnych

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrze: Kolejna inwestycja. Przedłużenie ul. Handlowej i uzbrojenie działek inwestycyjnych
  1/4
  przejdź do galerii

  ©UM Zabrze

  Kolejne inwestycje w Zabrzu. W czwartek podpisano umowę w sprawie przedłużenia ulicy Handlowej i połączenia jej z ulicą Witosa. Nowa droga zostanie uzbrojona, a wokół niej powstanie 12 działek inwestycyjnych włączonych do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
  W czwartek w ratuszu prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka Szulik, podpisała umowę z głównym wykonawcą projektu "Kompleksowe uzbrojenie terenu inwestycyjnego w Zabrzu; ulica Handlowa" - Przedsiębiorstwem Remontów Ulic i Mostów z Gliwic, które reprezentował prezes zarządu spółki, Henryk Małysz.

  Inwestycja zakłada wybudowanie lub wyremontowanie drogi o długości 689 metrów (ok. 500 metrów budowane od zera, kolejne niecałe 200 metrów to remont już istniejącej drogi). W efekcie ulica Handlowa w dzielnicy Grzybowice połączy się z ulicą Witosa (częścią DK 78, która łączy Gliwice i Tarnowskie Góry).

  Nowa droga będzie liczyła 3 pasy. Po jednym w każdą ze stron oraz pas postojowy. Ma być przystosowana do ciężkiego transportu. Z Witosa połączy się zwykłym skrzyżowaniem.

  Inwestycja w Zabrzu to jednak nie tylko budowa samej drogi, ale również uzbrojenie jej i przylegających do niej działek. W ramach projektu wybudowane zostanie ponad 700 metrów kanalizacji deszczowej (kolejne 247 m już istniejącej będzie wymienione) oraz 651 metrów kanalizacji sanitarnej (plus wymiana istniejących już 276 metrów).

  Przy nowej drodze powstanie również 872-metrowy wodociąg oraz kanalizacja teletechniczna. Droga zostanie również w pełni oświetlona.

  Koszt całej inwestycji w Zabrzu, to 6,6 mln zł. 85 proc., czyli ok. 5,6 mln, zostało pozyskane jednak ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Nieprzypadkowo padło na ul. Handlową. Znajdujące się wokół tereny sąsiadują już z działkami inwestycyjnymi. Do tej pory były to nieużytki. Po zakończeniu inwestycji mają zostać włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  - Otrzymywaliśmy już sygnały od inwestorów, że te tereny są atrakcyjne, dlatego zdecydowaliśmy się na budowę drogi, która jeszcze je uatrakcyjni. Za wcześnie mówić jeszcze o konkretach, ale odbieramy już wyrazy zainteresowania tymi działkami. Równolegle z budową drogi będziemy się starać pozyskiwać konkretnych inwestorów. Myślę, że gdy inwestycja się zakończy, to część nowych działek z pewnością będzie już miała właścicieli - mówi prezydent Zabrza.

  Teren między Witosa a Handlową podzielono na 12 działek o powierzchni od 0,47 do 3,1 ha. W sumie to niemal 13 ha.

  Budowa drogi ma rozpocząć się 1 lipca, zaś zakończy się do 30 czerwca 2014 roku.  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama