Meyer Bergman przejął wszystkie udziały w Galerii...

  Meyer Bergman przejął wszystkie udziały w Galerii Katowickiej

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Galeria Katowicka

  Galeria Katowicka ©Mat. Prasowe

  Fundusz zarządzany przez Meyer Bergman – firmę specjalizującą się w inwestycjach na rynku nieruchomości – dzięki nabyciu udziałów od Neinver i PKP S.A., przejął pełną kontrolę nad Galerią Katowicką - poinformowali przedstawiciele Galerii Katowickiej. Jak dodali centrum handlowym zarządzać będzie firma Apsys Polska.
  Galeria Katowicka

  Galeria Katowicka ©Mat. Prasowe

  Meyer Bergman European Retail Partners nabył od dotychczasowych współinwestorów, firm Neinver i PKP, wszystkie udziały i stał się wyłącznym właścicielem Galerii Katowickiej. Wartość transakcji jest poufna. Obowiązki zarządcy odpowiedzialnego za codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej przejęła firma Apsys Polska - podali w poniedziałek przedstawiciele Galerii Katowickiej.

  – Od pierwszego dnia Galeria Katowicka budzi zainteresowanie inwestorów chcących wzmocnić swoją obecność na jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Położenie w samym sercu miasta i jednocześnie stolicy Górnego Śląska oraz połączenie z dworcem kolejowym i autobusowym, to niewątpliwie czynniki wpływające na zainteresowanie wiodących marek i przekładające się na stale rosnącą liczbę klientów – mówi Mark Gamble, dyrektor ds. zarządzania aktywami Meyer Bergman.

  Meyer Bergman European Retail Partners był od końca 2010 roku właścicielem 50 proc. udziałów w spółce joint venture powołanej w celu budowy Galerii Katowickiej, założonej wraz z firmą Neinver, we współpracy z PKP S.A. W roku 2012 fundusz wykupił kolejne 30 proc. udziałów, transakcja z 2015 roku kończy proces pełnego przejęcia obiektu.

  Galeria Katowicka została otwarta we wrześniu 2013 roku. Październik 2015 r., jak informują przedstawiciele GK, przyniósł przekroczenie progu 1,2 mln odwiedzających miesięcznie oraz wielokrotnie 50 tys. osób dziennie. - Miniony miesiąc był także najlepszym w historii pod względem sprzedażowym, za wyjątkiem grudnia 2014 ze wzrostem o 50 proc. r/r. Mimo otwarcia nowego obiektu handlowego w centrum Katowic, wartość sprzedaży w Galerii Katowickiej w październiku 2015 r. była wyższa aż o 20 proc. niż w tym samym miesiącu rok wcześniej - dodają.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama