Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bielski klub apeluje: strzelcy sportowi nie są zagrożeniem!

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Według bielskiego klubu proponowane przez Komisję Europejską zmiany w prawie regulującym dostęp do broni palnej oznaczają likwidację wielu dyscyplin strzeleckich
Według bielskiego klubu proponowane przez Komisję Europejską zmiany w prawie regulującym dostęp do broni palnej oznaczają likwidację wielu dyscyplin strzeleckich ARC
Proponowane przez Komisję Europejską zmiany w prawie regulującym dostęp do broni palnej oznaczają likwidację wielu dyscyplin strzeleckich - uważają przedstawiciele Klubu Strzeleckiego SKAUT w Bielsku-Białej. W tej sprawie klub wydał swoje stanowisko.

Komisja Europejska zaproponowała zaostrzenie przepisów dotyczących broni palnej, w tym zakaz nabywania niektórych rodzajów broni samopowtarzalnej przez osoby prywatne. Przyspieszenie prac nad tym projektem to reakcja na zamachy w Paryżu z 13 listopada. Ale według bielskiego klubu proponowane przez Komisję Europejską zmiany w prawie regulującym dostęp do broni palnej oznaczają likwidację wielu dyscyplin strzeleckich obejmujących, przede wszystkim konkurencje strzelectwa dynamicznego i praktycznego.

- W naszej ocenie, obserwowane ostatnio zwiększenie zainteresowania tymi dyscyplinami, jest wynikiem m.in. unormowania przepisów dotyczących wydawania pozwoleń na bron w Polsce. Trudny kompromis w tej materii został wypracowany stosunkowo niedawno i przez okres obowiązywania dowiódł, że strzelcy sportowi nie stanowią żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego – podkreśla w stanowisku Krzysztof Siuda, prezes bielskiego klubu Skaut.

Zdaniem bielskiego klubu proponowane przez Komisję Europejską zmiany w prawie dostępu do broni palnej dla praworządnych obywateli przekreślają wypracowany kompromis oraz spowodują zmarginalizowanie sportów strzeleckich. Proponowane zmiany w najmniejszym stopniu nie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa publicznego.

- Przestępcy nie szanują oraz nie respektują prawa z definicji i zmiana przepisów w tym zakresie nie wpłynie na ich działania. Jest oczywiste, że do przestępczej działalności nie jest wykorzystywana legalnie zakupiona i zarejestrowana broń palna, a przestępcy i terroryści nie składają podań o pozwolenie na broń - argumentuje Siuda.

Dlatego właśnie bielski klub strzelecki protestuje przeciwko proponowanym zmianom. - Nie może być zgody środowiska strzeleckiego na nielogiczne działania, które uderzają wyłącznie w jedną z najbardziej praworządnych grup społecznych, jaką są posiadacze legalnej broni sportowej - zaznacza prezes Klubu Strzeleckiego Skaut z Bielska-Białej.

Zdaniem bielskiego klubu Komisja Europejska powinna podjąć faktyczne zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Polski. Odebranie legalnie posiadanej broni takim nie jest.


*Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
*Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
*Jak zdobyć becikowe  i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!