Bielsko-Biała: chcesz oświetlić choinkę? Pedałuj, ile sił!...

  Bielsko-Biała: chcesz oświetlić choinkę? Pedałuj, ile sił! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Choinki Nadziei 2015
  1/6
  przejdź do galerii

  Choinki Nadziei 2015 ©materiały prasowe

  W Bielsku-Białej na placu przed Galerią Sfera stanęły choinki, których oświetlenie jest zasilane prądem wytworzonym przez osoby pedałujące na rowerach.
  Choinki Nadziei to ogólnopolską akcja Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej i Lasów Państwowych. Polega na rozstawieniu naturalnych choinek, na kt,orych znajduje się oświetelenie zasilane... rowerami wytwarzającymi prąd. W poniedziałek uczniowie z bielskich szkół najpierw ozdobili świąteczne drzewka, a następnie rozświetlili je pedałując na rowerach. Wytworzyli w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe.

  - Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

  W ramach ogólnopolskiej trasy „Choinki Nadziei” odwiedzą m.in.: Warszawę, Opole, Kraków, Katowice. Trasa promuje również działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

  - W tym roku już po raz jedenasty organizujemy w czasie przedświątecznym naszą „choinkową” akcję. Jej głównym celem jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Cieszymy się, że każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W sumie jest to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad dziesięciu tysięcy starszych osób. Również i w tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników – dodaje Wojciech Owczarz.

  Fundacja Ekologiczna ARKA razem z partnerem strategicznym Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005 roku. W Bielsku-Białej partnerem akcji jest także Galeria Sfera.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama