Ważne
  Bracia Golcowie zaśpiewają w TVP 1 dla 8-latki z Ujsół...

  Bracia Golcowie zaśpiewają w TVP 1 dla 8-latki z Ujsół [ZDJĘCIA]

  JM, MAT. PRAS.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bracia Golcowie zaśpiewają w TVP 1 dla 8-latki z Ujsół [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©mat. pras.

  Łukasz i Paweł Golcowie, słynni bracia z Milówki, przyjechali z ważną wizytą do dziewczynki z sąsiedniej wsi Ujsoły. U niej w domu, jak to Golcowie, dużo i pięknie śpiewali. Ośmioletnia Julia Lach, która jest wielką fanką braci, była zachwycona. A oni już 7 grudnia wystąpią dla niej w telewizji!
  – Pomożemy spełnić twoje marzenie o tym, żeby zobaczyć warszawską Syrenkę – przyrzekli Julii bracia. Dziewczynka wiele już się wycierpiała. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Zaczęła chodzić całkiem niedawno, po operacji fibrotomii, która zmniejsza przykurcze mięśni.

  – Lekarze mówili, że zacznie chodzić półtora roku po operacji, a on biegała już po 7 miesiącach – mówi tata Julii Dariusz Lach.

  Aby 8-latka samodzielnie stanęła na nogi potrzeba wielu godzin ćwiczeń i rehabilitacji, którą dziewczynka znosi dzielnie, a nawet z uśmiechem. Ale to nie zawsze wystarcza. Walka o samodzielność Julii toczy się codziennie, ale często okazuje się dla jej rodziny zbyt kosztowna.
  Dziewczynka nosi specjalne wzmocnienia na nóżki, tzw. ortezy. Jednak szybko z nich wyrasta, więc co roku trzeba kupować nowe, a to koszt 8 tys. zł. Do tego koniecznie musi przejść ponowną fibrotomię, za którą trzeba zapłacić 11 900 złotych.

  Na szczęście Julia znalazła się w gronie dzieci, dla których 7 grudnia wieczorem gwiazdy zaśpiewają w TVP1 na koncercie charytatywnym „Serce dla Dzieci” (start o godz. 20:25).

  – Specjalnie dla Julii wykonamy niezwykły utwór, „Dobrą piosenkę”. Julia jej jeszcze nie zna, ale na pewno jej się spodoba – zapewnia Paweł Golec, a Łukasz dodaje: - A wcześniej zrobimy sobie spacer nad Wisłę, do Syrenki.

  Obok grupy Golec uOrkiestra, 7 grudnia wystąpią Andrzej Piaseczny, Monika Kuszyńska, Magda Steczkowska, Małgorzata Walewska, Natalia Szroeder i Liber, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, IRA oraz Sound’n’Grace.

  Już teraz można wysyłać charytatywne SMS-y o treści SERCE pod numer 73643 (koszt to 3 zł netto, 3,69 zł brutto). W zeszłym roku podczas koncertu udało się zebrać ponad 1,6 mln zł, dzięki którym Fundacja Faktu mogła pomóc dziesiątkom dzieci równie mocno pragnących wyzdrowieć, jak Julia.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama