Imprezy nie uratują deptaka

  Imprezy nie uratują deptaka

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Imprezy nie uratują deptaka

  ©arc

  Czy dzięki okolicznościowym imprezom może odzyskać dawny blask? Ciężko w to uwierzyć. Ulica 11 Listopada, kiedyś główny deptak nad Białą, z roku na rok coraz bardziej pustoszeje
  Imprezy nie uratują deptaka

  ©arc

  Najpopularniejszy kiedyś bielski deptak, czyli ul. 11 Listopada z roku na rok ma się coraz gorzej. W ciągu dnia straszą witryny po zlikwidowanych sklepach i punktach usługowych, co krok można napotkać kartkę „Lokal do wynajęcia”, wieczorami po ulicy hula wiatr. Jako tako radzą sobie jeszcze banki i coraz mniej liczne kawiarnie. Generalnie życie przenios-ło się do pobliskiej galerii handlowej Sfera.

  Wigor pustoszejącemu deptakowi miało przywrócić organizowane przez kilka lat Święto Ulicy 11 Listopada, ale jakiś czas temu wypadło ono z ka-lendarza miejskich imprez. Z pomysłem reaktywacji święta wystąpił ostatnio bielski radny Marcin Lisiński.

  - Zwracam się z prośbą do władz miasta o powrócenie do tradycji organizowania tego święta - stwierdził na ostatniej sesji Lisiński. Przypomniał, że Święto Ulicy 11 Listopada było organizowane w latach 2007-2010. W dwa czerwcowe dni ulica była stylizowana na wiek XIX - jeździły po niej dorożki, na moście nad Białą ustawiony był szlaban (oddzielający Biel-sko i Białą), pojawiali się gazeciarze, grały zespoły i kapele muzyczne, odbywał się Jarmark Galicyjski, były pokazy starych filmów, zaś w Pałacyku Strzygowskich gościły wystawy tematyczne. Na placu Wolności i Wojska Polskiego na estradach występowali zaproszeni artyści. - Jedną z atrakcji święta w 2008 roku była parada z udziałem cesarza Franciszka Józefa - dodał Lisiński, podkreślając, że impreza niosła ze sobą nie tylko rozrywkę, ale też przybliżała mieszkańcom i turystom historię miasta. Radny zaapelował, by na deptak zostały również przeniesione imprezy odbywające się w ramach Dni Bielska-Białej.

  Okazuje się, że prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult nie jest zwolennikiem przywracania Święta Ulicy 11 Listopada.

  - Miasto nie było głównym organizatorem święta - powiedział prezydent Krywult dodając, że miasto tylko wspomagało organizację imprezy, a w przygotowania włączali się właściciele sklepów i instytucji działających przy deptaku. - Wyszło, że ci, którzy tam funkcjonują, nie są tym zainteresowani - dodał Jacek Krywult, zaznaczając, że gmina wykładała pieniądze, sprowadzano zespoły, a sklepy i tak były pozamykane, zaś w nielicznych personel nie był zadowolony, że musiał przyjść w dzień wolny do pracy. - Taka jest brutalna prawda. Ci, którzy to organizowali, zrezygnowali, bo uznali, że to nie ma sensu - stwierdził prezydent Krywult, zaznaczając, że w zamian miasto stara się robić Święta na Starówce, które w tym roku będą miały poszerzoną formułę - odbędą się także na pl. Chrobrego. Prezydent zadeklarował, że jeśli ktoś się zgłosi i będzie chciał święto deptaka organizować to miasto rozważy ewentualną pomoc.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama