Ważne
  Wigilia i Święta Bożego Narodzenia w Telewizji Polskiej. Co...

  Wigilia i Święta Bożego Narodzenia w Telewizji Polskiej. Co oglądać w telewizji w święta 2015

  KAP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Specjalne świąteczne wydanie "Familiady", 25.12, godz. 14.00. Zmierzą się drużyny aktorów z seriali "Barwy szczęścia"

  Specjalne świąteczne wydanie "Familiady", 25.12, godz. 14.00. Zmierzą się drużyny aktorów z seriali "Barwy szczęścia" i „O mnie się nie martw" ©Materiały prasowe

  Świąteczne wydanie programu "Rolnik szuka żony", tradycyjne kolędy w wykonaniu gwiazd, programy religijne, amerykańskie komedie familijne sprzed kilku lat i polskie hity - "Sami swoi" i "Nie ma mocnych"
  Specjalne świąteczne wydanie "Familiady", 25.12, godz. 14.00. Zmierzą się drużyny aktorów z seriali "Barwy szczęścia"

  Specjalne świąteczne wydanie "Familiady", 25.12, godz. 14.00. Zmierzą się drużyny aktorów z seriali "Barwy szczęścia" i „O mnie się nie martw" ©Materiały prasowe

  Telewizja Polska przedstawiła swoje propozycje na Święta Bożego Narodzenia na kanałach TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia.
  Nie ma tu żadnej rewolucji, publiczna telewizja zachęca do oglądania tego, co zwykle - koncertów kolęd w wykonaniu znanych artystów, filmów o tematyce religijnej (w tym kilka o papieżu Janie Pawle II), amerykańskich komedii familijnych sprzed kilku lat („Junior”, „Wesołych Świąt”, „Holiday” czy „Pan i Pani Kiler”), polskich evergreenów ("Sami swoi", "Nie ma mocnych"), światowych przebojów sprzed kilkudziesięciu lat (serial "Kleopatra").

  Hitami, z braku innych, ciekawszych propozycji, pewnie będą: specjalne świąteczne wydanie programu "Rolnik szuka żony", filmy familijne - w tym te z Minionkami ("Jak ukraść Księżyc"), "Auta II", "Asterix na olimpiadzie", czy świąteczne wydania innych znanych programów - "Familiady", "Jaka to melodia?".

  TVP 1

  W Wigilię TVP1 zaprasza na „Kolędy w Pałacu Prezydenckim”. Wystąpią muzykujące rodziny, m.in.: Joanna Kulig z siostrą Justyną Schneider i grupa Pectus. Tego dnia także „Gwiazdy na gwiazdkę” – słowno-muzyczna opowieść o bożonarodzeniowych tradycjach, a w wieczór wigilijny TVP1 pokaże papieską pasterkę z Watykanu.

  W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie tylko w TVP1, widzowie obejrzą transmisję „Urbi et Orbi” – błogosławieństwo papieża Franciszka. W programie również: zrekonstruowana wersja „Pana Wołodyjowskiego”, wspólne kolędowanie z zespołem Zakopower, a także świąteczny koncert kolęd TVP1 i Radia Zet, podczas którego zaśpiewają m.in.: Sound&Grace, Mateusz Ziółko, Ania Wyszkoni i Rafał Brzozowski. TVP1 przygotowała też ofertę filmową dla całej rodziny: „Renifer Niko ratuje brata” i Minionki w Jedynce – „Jak ukraść księżyc”.

  Drugi dzień świąt w TVP1 rozpocznie się filmem dokumentalnym „Metr od świętości”, opartym na wspomnieniach Arturo Mari, legendarnego fotografa Jana Pawła II. Niespodzianką dla fanów programu „Rolnik szuka żony” będzie świąteczne wydanie, w którym pojawią się bohaterowie dwóch edycji.

  W okresie świątecznym z widzami spędzi czas także Robert Janowski w specjalnych wydaniach „Jakiej to melodii?”.

  Nie zabraknie relacji ze skoków narciarskich, w tym Mistrzostw Polski w Wiśle i konkursów indywidualnych Turnieju Czterech Skoczni.

  TVP2

  W wigilijny, świąteczny nastrój wprowadzi widzów TVP2 koncert kolęd i pastorałek z Katedry w Pelplinie, w którym wystąpią m.in. Anna Maria Jopek i Stanisław Sojka. Natomiast pierwszego dnia świąt Dwójka zaprasza na premierowy koncert „Bóg się rodzi”. Zaśpiewają: Sound&Grace, Margaret, Rafał Brzozowski, Kasia Wilk, Stanisław Karpiel-Bułecka, Jula i uczestnicy show „The Voice of Poland”.

  W TVP2 nie zabraknie przebojów filmowych, m.in. familijnych propozycji: „Rodzina Robinsonów”, „Renifer Niko ratuje święta”, „Zaplątani” i „Kochany urwis II” oraz komedii: „Junior”, „Wesołych Świąt”, „Holiday” czy „Pan i Pani Kiler”. W pierwszy dzień świąt TVP2 pokaże film Waldemara Krzystka „80 milionów”, ale w święta i Nowy Rok Dwójka przypomni również ulubione polskie komedie: „Sami swoi” i „Nie ma mocnych”, a także amerykański serial telewizyjny „Kleopatra”. W TVP2 znajdą się również specjalne świąteczne wydania „Familiady” i okolicznościowe propozycje kabaretowe.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tv Święta Bożego ńarodzenia 2016

   toja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak zawsze powtórki, powtórki i powtórki po sto razy to samo. Za co więc płacimy abonament. Skandal. Od jakiegoś czasu TvP nie oglądam.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama