Mikołajki w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach

  Mikołajki w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach

  DRAPA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mikołajki w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach
  Już najbliższy weekend (5-6 grudnia) w Centrum Handlowym 3 Stawy odbędzie się specjalna mikołajkowa impreza. Nie zabraknie m.in. spotkań ze Świętym Mikołajem.
  Mikołajki w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach
  Przygotowano sporo atrakcji dla najmłodszych. Zaplanowano warsztaty manualne „Mały Dekorator”, warsztaty taneczne, spektakl „Mikołajkowa gorączka”, gry i zabawy świąteczne oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystko to w sobotę i niedzielę (5-6 grudnia) od godziny 11 do 19 na terenie Centrum Handlowego 3 Stawy w Katowicach.

  Mało tego, w ramach Szlachetnej Paczki przygotowane zostaną prezenty dla wybranej rodziny.


  - Na tegorocznych Mikołajkach nie będzie czasu na nudę. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jak bardzo to wydarzenie zintegrowało nasze środowisko i jak wiele osób, chce w nim wziąć udział - zaznacza Agnieszka Nizio, dyrektorka Centrum Handlowego 3 Stawy. - Zaprosiliśmy nasze sklepy do udziału w akcji. Aż 11 zdecydowało się zaangażować. Jako Centrum Handlowe 3 Stawy wybraliśmy rodzinę, którą chcemy obdarować, a sklepy, które się zadeklarowały, mają nam w tym pomóc. Stworzymy wspólną paczkę z załogą pełną entuzjazmu a są to: Kappahl, Benetton, Tape A L'oeil, Apteka, Sephora, Świat Książki, Duka, Fitness Academy, Chopin, Torre GSM i Frutti Art. Tak naprawdę jednak każdy może pomóc. W oba dni akcji na terenie centrum, będą przygotowane specjalne koszyki, do których będzie można włożyć żywność z przedłużonym terminem spożycia, artykuły chemiczne, czy produkty codziennego użytku, np. pościel, itd. Do tego serdecznie zapraszam i zachęcam - dodaje Agnieszka Nizio.

  - Mikołajki to świetny czas na mobilizacje sił. Wtedy obdarowujemy bliskich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować prezenty i masę uśmiechu także tym, których nie znamy osobiście, a którzy są potrzebujący. Dzięki wydarzeniom, takim jak to organizowane w Centrum Handlowym 3 Stawy, Szlachetna Paczka ma możliwość trafić do osób, które wcześniej nie słyszały o projekcie - podkreśla Natalia Zapała, koordynatorka ds. promocji projektu Szlachetna Paczka w województwie śląskim. - Spotkanie z drugim człowiekiem jest jedną z najważniejszych wartości tego projektu, dlatego też nieoceniona jest możliwość spotkania wolontariuszy z uczestnikami Mikołajek w centrum handlowym, dzięki temu możemy znaleźć darczyńców dla rodzin, które jeszcze czekają - dodaje Natalia Zapała.

  W akcję zaangażowała się także Niepubliczna Szkoła Baletowa Arabesque.

  - Ważne jest to, aby już od najmłodszych lat angażować dzieci w pomoc. Często to właśnie nasze dzieciństwo rzutuje na to, czy jako dorośli ludzie chcemy pomagać, czy nie - podkreśla Patrycja Chyb, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Baletowej Arabesque w Katowicach.
  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tradycjo nojwazniejszo!

   chrobok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ino pogratulowyc!
   Komunisty – abo tak zwano klasa robotniczo-chopska – wcisli do Polcki na pora lot niejakigo Dziadka Mroza, z ruska obleczonego batjara ze dziouszkom gwiazdoczkom.
   Jakos go...rozwiń całość

   Ino pogratulowyc!
   Komunisty – abo tak zwano klasa robotniczo-chopska – wcisli do Polcki na pora lot niejakigo Dziadka Mroza, z ruska obleczonego batjara ze dziouszkom gwiazdoczkom.
   Jakos go Poloki niy chcieli, no bo tradycjo Mikouoja, to boua jusz wczesni nisz PRL. Choc komuna jak ino mogua cisua Swjyntego Mikouoja za balek – to jednak bes te lata tyn biskup ze Turcje przetrwou. No ja – chodziol z dioblym – ale to nawet sukiynkorzom pasowauo.
   Kejsik przisli do rzondzynio sukiynkorze i ich pachouki – kere przi kozdy okazje chcom pokozac, jake oni som katolicko- polcke. …..Katolicko tradycjo musi byc!…. slychac na kozdym kroku. Zodnego tam wrozynio na Andrzejki! – bo to poganckie! I niy polcko-katolicke!
   I prziszuy Mikolajki – take na czerwono obleczone chopy, kere z tym Swjyntym Mikouojym niy majom nic do czyniynio. A i ze Mikolajkami – miasteczkym we okupowanych bes Polokow Prusach Wschodnich – tysz niy.
   No ale tym Mikouajek to ze Hameryki prziszou – a co ze Hameryki jest – to Poloki na kolanach witajom!
   Poleku i Barborka – nasze sloncke swjynto podzie na hasiok. Jusz wymyslyli za nie “Gwarki” – polcke i tak tradycyjne u nos na Sloncku (jak godajom mondre ykszperty ot Sloncka) swjynto, kere se mogom fajrowac gorniki.
   Fto wje – mozno poleku i na Zmartwychfstanie/Wielkanoc bydzie sie godauo ino o Hazoku, co bonte jajka przinosi – a na Godne Swjynta – przidzie juzajs Dziadek Mroz i bydzie osprawiou dzieckom o niydobrym krolu, kery dziecka male kozol mordowac – kerego cza ukarac.
   I tak, tak zwany Kosciol umacnio chrzescijansko tradycja w Piastolandzie!
   Wesolego Dziadka Mroza!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mikolajek to psojdonim partyzancki Dziadka Mroza?

   Auch Oberschlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jo znom Mikolajki we Ostpreußen - ale co by sie je fajrowalo? A mozno to katolickie miano na sfjynto Dziadka Mroza - tak ulubionego bez Polokow?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem