Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyrok dla pijanego kierowcy: Sąd w Częstochowie opublikował dane Andrzeja Imiołka za karę

AKC/KPP
Hasła kampanii społecznych i liczne apele o ostrożność i trzeźwość za kierownicą, nie zrobiły większego wrażenia na 30-letnim mieszkańcu Herbów Andrzeju Imiołku. W marcu tego roku mężczyzna zlekceważył obowiązujące przepisy, sądowy wyrok i po raz kolejny zdecydował się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
Hasła kampanii społecznych i liczne apele o ostrożność i trzeźwość za kierownicą, nie zrobiły większego wrażenia na 30-letnim mieszkańcu Herbów Andrzeju Imiołku. W marcu tego roku mężczyzna zlekceważył obowiązujące przepisy, sądowy wyrok i po raz kolejny zdecydował się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. ARC
Przez najbliższe 5 miesięcy, Andrzej Imiołek nie będzie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Decyzją częstochowskiego sądu, 30-letni mieszkaniec Herbów trafi za kratki na 5 miesięcy. Przez najbliższe 5 lat nie będzie mógł także kierować pojazdami mechanicznymi.

Hasła kampanii społecznych i liczne apele o ostrożność i trzeźwość za kierownicą, nie zrobiły większego wrażenia na 30-letnim mieszkańcu Herbów Andrzeju Imiołku. W marcu tego roku mężczyzna zlekceważył obowiązujące przepisy, sądowy wyrok i po raz kolejny zdecydował się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

W Blachowni na ulicy Częstochowskiej, został zatrzymany do kontroli drogowej. Wynik badania stanu trzeźwości wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się wówczas, że Andrzej Imiołek usiadł za kierownicą matiza będąc już wcześniej skazanym za to przestępstwo przez lubliniecki sąd.

Nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn ponownie stanął przed sądem. Tym razem, uznany za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu, został skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd orzekł także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

Decyzją sądu informacja i dane osobowe skazanego wyroku zostały podane do opinii publicznej. Podstawą prawną do tej formy karania jest art. 50 kodeksu karnego, który mówi: "sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości w określony sposób, jeżeli uzna to za celowe, w szczególności ze względu na społeczne oddziaływanie skazania, o ile nie narusza to interesu pokrzywdzonego".

Jak wynika z wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach, podanie wyroku do publicznej wiadomości powinno mieć miejsce przede wszystkim w takich przypadkach, które wzbudziły szczególne zainteresowanie społeczne, wywołały powszechne oburzenie czy też niepokój. Celowe jest również sięganie do tego środka w przypadku przestępstw nagminnie popełnianych na danym terenie lub w określonym środowisku.


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
*Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!