Ekstraklasa: Piast Gliwice – Cracovia 2:2 [RELACJA, ZDJĘCIA]

TOK

Piast Gliwice – Cracovia 2:2
    1/58

Piast Gliwice – Cracovia 2:2 ©Maciej Gapiński / Dziennik Zachodni

W meczu na szczycie 19. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Cracovią 2:2. Bramki: dla Piasta – Bartosz Rymaniak (45-samobójcza), Martin Nespor (53); dla Cracovii - Deniss Rakels (32), Paweł Jaroszyński (55).

Piłkarze obu drużyn i sędziowie wyszli na prezentację w czapkach Świętego Mikołaja. Był też sam Mikołaj, który ze swego wora wyciągnął piłkę meczową i chorągiewki dla sędziów liniowych.
    Na tę scenkę pewnie z zazdrością patrzył z trybun kapitan Piasta Radosław Murawski, bo z gry wykluczył nadmiar żółtych kartek.

U gości zabrakło reprezentanta Polski Bartosza Kapustki. Trener Jacek Zieliński mówił o urazie kolana zawodnika, a „Przegląd Sportowy” podał, że Kapustka ma opuchniętą twarz po pobiciu w jednym z krakowskich nocnych klubów.

Obie drużyny zaczęły nerwowo. Jakub Szmatuła miał nieporozumienie z obrońcami, a po drugiej stronie boiska Grzegorza Sandomierskiego sprawdził jego kolega – Piotr Polczak.
    Gliwiczanie starali się strzelać z dystansu, ale ich próby były niecelne. Celnie strzelił za to Deniss Rakels, który uderzył z woleja po podaniu Deleu i było 1:0 dla gości.

Trzy minuty później mogło być 2:0. Szmatuła powstrzymał Pawła Jaroszyńskiego, a dobitkę Mateusza Cetnarskiego zablokowali obrońcy.

Choć nic na to nie wskazywało Piast jednak wyrównał. Piłkę z rzutu wolnego posłał Kamil Vacek, Sandomierski jej nie sięgnął Uros Korun dogrywał w pole bramkowe, a piłka odbiła się od Bartosza Rymaniaka i wpadła do siatki. To była ostatnia akcja I połowy. Do przerwy gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału.

Lider poszedł za ciosem i od 53. minuty prowadził 2:1. Prostopadłym podaniem do Martina Nespora popisał się Marcin Pietrowski. Czech strzelił w długi róg, a piłka zanim znalazła się w bramce odbiła się od słupka.

Cracovia szybko odpowiedziała – po rzucie rożnym Cetnarskiego strzałem głową Szmatułę pokonał Jaroszyński.
    Po wyrównaniu „Pasy” znów uwierzyły w wygraną i ruszyły na bramkę Piasta. Goście byli groźniejsi i od czasu do czasu kotłowało się w polu karnym gliwiczan.

Wynik jednak nie uległ zmianie i Piast pierwszy raz w tym sezonie zremisował przy Okrzei.