I liga: Srogie lanie w Bydgoszczy: Zawisza - Zagłębie 6:1

Tomasz Szymczyk
Zagłębie Sosnowiec powraca z Bydgoszczy pokonane
Zagłębie Sosnowiec powraca z Bydgoszczy pokonane Lucyna Nenow / Dziwnnik Zachodni
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec chcieli udaną rundę jesienną zakończyć zwycięstwo, tymczasem ich ostatni mecz ligowy w Bydgoszczy zakończył się ich wysoką porażką. Miejscowy Zawisza strzelił aż sześć bramek, sosnowiczanie tylko jedną.

Strzelecki festiwal Zawiszy rozpoczął się w 9. minucie spotkania. Chwilę wcześniej Łukasz Sołowiej nieprzepisowo zatrzymał jednego z zawodników gospodarzy i został ukarany czerwoną kartką. Podyktowany został także rzut karny, którego na bramkę zamienił faulowany wcześniej Kamil Drygas.

Cztery minuty później był już remis, bo piłkę w bramce Zawiszy umieścił Michał Fidziukiewicz. Kibicom mogło wydawać się, że mimo gry w dziesiątkę, Zagłębiu uda się nawiązać walkę z bydgoszczanami, stało się jednak inaczej. W 37. minucie Szymon Lewicki zdobył drugiego gola dla Zawiszy, a tuż przed przerwą Wojciecha Fabisiaka dwa razy pokonał Kamil Drygas i Zawisza prowadził aż 4:1.

Po przerwie bydgoszczanie dołożyli jeszcze dwie bramki i całe spotkanie wygrali aż 6:1.

Zimową przerwę sosnowiczanie spędzą na trzecim miejscu w tabeli z czterema punktami straty do prowadzącej Wisły Płock.