MŚ piłkarek ręcznych: Polska - Szwecja 30:31 [RELACJA] Nieudany pościg biało-czerwonych

Polskie piłkarki ręczne w swoim drugim występie w mistrzostwach świata przegrały ze Szwecją 30:31 (13:15). Reprezentacja Trzech Koron wzięła rewanż na naszej kadrze za przegrany przed dwoma laty baraż o poprzednie MŚ. Mimo tej porażki biało-czerwone wciąż mają szansę na wyjście z grupy i awans do 1/8 finału. Dziś w turnieju jest dzień przerwy, a we wtorek o godz. 18.30 podopieczne trenera Kima Rasmussena zmierzą się z Chinkami, które wczoraj niespodziewanie pokonały Kubanki.

Polki zagrały znacznie lepiej niż w pierwszym meczu z Kubą, ale to nie wystarczyło na Szwedki. Biało-czerwone świetnie zaczęły niedzielny mecz i w 6 minucie prowadziły 4:1. Później jednak w grze biało-czerwonych coś się zacięło. Kilka prostych strat i dwa niewykorzystane rzuty karne sprawiły, że rywalki najpierw w 19 min. doprowadziły do wyrównania, a później objęły 4-bramkową przewagę (w 26 min. było 10:14). Zryw Karoliny Kudłacz Gloc sprawił, że na przerwę nasze panie zeszły ze stratą dwóch bramek (13:15).]

Po zmianie stron Polki zdobyły się na zryw i w 42 minucie dzięki skutecznym rzutom Małgorzaty Stasiak przegrywały tylko 20:21. Niestety później dała o sobie znać Nathalie Hagman i reprezentacja Trzech Koron odskoczyła na pięć trafień (20:25). Wydawało się, że Szwedki kontrolują sytuację, ale biało-czerwone walczyły do końca. Na 11 sekund przed końcem po rzucie Karoliny Zalewskiej przegrywały już tylko jedną bramką, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Polska - Szwecja 30:31 (13:15)

POLSKA: Gawlik, Wysokińska – Kobylińska 3, Stachowska, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 5, Kudłacz-Gloc 6, Pielesz 1, Zych, Łabuda, Zalewska 2, Sądej 1, Stasiak 5, Kulwińska 2, Achruk 4.
SZWECJA: Bundsen, Idehn – Tegstedt, Stromberg, Blohm 4, Roberts, Sand 4, Havia, Ahlm 1, Torstenson, Wall, Gullden 6, Hagman 7, Jacobsen 1, Alm 5, Johansson 3.