Estakada w Chorzowie: 10 lipca kierowcy pojadą estakadą po...

  Estakada w Chorzowie: 10 lipca kierowcy pojadą estakadą po remoncie

  Justyna Toros

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  29.04.2013 chorzow....estakada chorzow remont........marzena bugala-azarko /polskapresse
  1/6
  przejdź do galerii

  29.04.2013 chorzow....estakada chorzow remont........marzena bugala-azarko /polskapresse ©Marzena Bugala-Azarko /Polskapresse

  Estakada w Chorzowie (fragment DK 79) jest już prawie gotowa. Jeśli pogoda na to pozwoli, to do końca czerwca zakończą się wszystkie prace wykończeniowe. Tym samym jest szansa, że wyremontowaną ulicą Katowicką pojedziemy w pierwszej połowie lipca. Przewidywany termin to 10 lipca.
  - Mamy czerwiec i zgodnie z założeniem prace na estakadzie w Chorzowie dobiegają końca - mówi Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. - Udało się przyspieszyć prace i remont zakończy się miesiąc wcześniej, niż przewidywał to harmonogram. Wojtala zastrzega, że jeżeli powrócą ulewne deszcze, to oddanie do użytku tej ważnej nie tylko dla Chorzowa, ale i całej aglomeracji drogi, może się opóźnić. - Nie będzie to jednak dłużej niż o tydzień - zapewnia.

  Z powodu nieustającego deszczu wykonawca nie mógł w ubiegłym tygodniu dokończyć malowania znaków poziomych. Powierzchnia estakady w Chorzowie była zbyt wilgotna i farba by się nie utrzymała.
  Deszcze nie sprzyjały również innym pracom. W mijającym tygodniu miała być bowiem montowana winda. - Winda przyjedzie do nas w całości i musi zostać tylko zmontowana. Może to być zrobione parę dni później - uspokaja Piotr Wojtala.

  Obecnie na estakadzie w Chorzowie wszystkie nawierzchnie są już gotowe. Trwają końcowe prace wyposażeniowe, czyli równania betonów i malowanie pasów. Na estakadzie wieszane są również lampy ledowe, które oświetlą zarówno jezdnię, jak i bariery ochronne.

  Co ważne, jeszcze w czerwcu na estakadzie w Chorzowie na moment zostanie zmieniona organizacja ruchu. Będzie on puszczony nowowyremontowaną częścią estakady, ponieważ zostało jeszcze parę prac wykończeniowych na części, która została oddana do użytku już w zeszłym roku. Piotr Wojtala informuje, że po tym jak estakada w Chorzowie zostanie oddana do użytku, prace się nie zakończą. MZUiM postanowił bowiem zagospodarować chociaż część terenu pod drogą.

  - Co prawda jezdnie nie będą remontowane, ale chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych w przyczółkach pod estakadą w Chorzowie - wyjaśnia Wojtala.

  Znakowanie i malowanie nowych miejsc parkingowych pod estakadą w Chorzowie rozpocznie się już po zakończeniu prac przez wykonawcę. MZUiM zapowiada, że przybędzie ok. 110 nowych miejsc dla aut w samym centrum. Mają być gotowe na początku sierpnia - to dobra wiadomość. Zła jest taka, że nowe miejsca parkingowe zostaną włączone do strefy płatnego parkowania.

  Estakada w Chorzowie: 18 miesięcy prac

  Przebudowa chorzowskiej estakady rozpoczęła się w styczniu 2012 roku. Prace podzielono na dwa etapy. Zgodnie z planem każdy etap miał trwać dziewięć miesięcy. W pierwszym drogowcy wyremontowali zachodnią jezdnię, którą kierowcy jadą z Bytomia do Katowic. W październiku rozpoczęły się prace na drugiej jezdni w kierunku przeciwnym. Te pracy miały się zakończyć na przełomie lipca i sierpnia. Drogowcom udało się jednak remont ukończyć szybciej. MAO  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Estakada nadal nie spełnia norm?

   kierowca TIR-a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

   Po remoncie estakady miało na niej nie być już ograniczenia tonażu. A jak jest? Nadal znaki z zakazem ruchu pow. 15 ton stoją przed estakadą! Mam przesłać zdjęcia? W dalszym ciągu tiry pow. 15 ton...rozwiń całość

   Po remoncie estakady miało na niej nie być już ograniczenia tonażu. A jak jest? Nadal znaki z zakazem ruchu pow. 15 ton stoją przed estakadą! Mam przesłać zdjęcia? W dalszym ciągu tiry pow. 15 ton nie mogą po niej jeździć i obowiązują objazdy. To jest skandal i kompromitacja dla tej inwestycji jak i zarządu ulic i mostów w Chorzowie. Niech portal się tym zainteresuje, bo tiry nadal muszą się przeciskać ulicami jednopasmowymi przez Chorzów i Piaśniki, zamiast jechać przeznaczoną do tego dwupasmową drogą tranzytową nr 79, której estakada stanowi fragment. Skandal i kompromitacja chorzowskiej estakady! Kierowcy zostali oszukani!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jednak można!

   Seneka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 37

   Poprzedni prezydent nie mógł zrealizować tej inwestycji przez kilkanaście lat. A tu proszę - jednak można!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama