Skandal na meczu Podbeskidzie - Ruch: Policja prowadzi...

  Skandal na meczu Podbeskidzie - Ruch: Policja prowadzi czynności

  JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Skandal na meczu Podbeskidzie - Ruch: Policja prowadzi czynności
  - Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Został zabezpieczony monitoring. Ze wstępnych ustaleń wynika, że te race mogłyby zostać odpalone w sektorze kibiców Ruchu Chorzów - mówi nadkom. Elwira Jurasz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, pytana o sobotni incydent na meczu Podbeskidzie - Ruch Chorzów.
  Skandal na meczu Podbeskidzie - Ruch: Policja prowadzi czynności
  Przypomnijmy, że w trakcie przerwy sobotniego meczu pomiędzy obiema drużynami, doszło do incydentu. Szalikowcom Niebieskich, mimo szczegółowej kontroli, udało się wnieść środki pirotechniczne. Po odpaleniu ich jedna z nich raniła kibica Górali.

  - Jeden z kibiców chcąc odrzucić racę doznał uszkodzenia opuszków dwóch palców. Udzielono mu pomocy medycznej. W raporcie kierownika ds bezpieczeństwa zostało to opisane i zarzucono tez ochronie zaniedbania przy przeszukiwaniu kibiców - powiedział rzecznik TS Podbeskidzie.

  Wcześniej kibice Ruchu Chorzów weszli na stadion Podbeskidzia mimo wydanego zakazu stadionowego dla zorganizowanych grup.

  W związku incydentem Zarząd TS Podbeskidzie SA wydał oświadczenie:

  W odniesieniu do sobotniego meczu Podbeskidzia z Ruchem Chorzów i wydarzeń na trybunach chcemy stanowczo podkreślić, że podjęte zostały wszelkie dopuszczalne prawem środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa kibiców. Należy podkreślić, że w dalszym ciągu mecze w Bielsku-Białej odbywają się przy ograniczonej liczbie miejsc na trybunach z uwagi na budowę stadionu, co znacznie utrudnia przyjmowanie i izolowanie kibiców gości.

  Zgodnie z ustawą zasadniczą organizator imprezy masowej nie ma prawa dyskryminować żadnego obywatela chcącego kupić bilet wstępu na imprezę. Ponadto najnowsza nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która weszła w życie w listopadzie br. ułatwia zakup biletu, zwalnia organizatora z obowiązku identyfikacji wizualnej uczestników.
  W praktyce oznacza to umożliwienie swobodnego zakupu biletów indywidualnych, niezależnie od miejsca zamieszkania oraz klubu, z którym kupujący sympatyzuje.

  Kibice Ruchu Chorzów mając dostęp do zakupu biletów przez internet w sposób indywidualny wykupili miejsca w jednej strefie Trybuny Wschodniej, przez co utrudnili oglądanie meczu kibicom Podbeskidzia posiadającym bilety i karnety w tamtych sektorach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i dobrej widoczności kibicom gospodarzy zostały udostępnione inne miejsca. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia z tym związane, ale bezpieczeństwo naszych kibiców było w tym momencie sprawą priorytetową.

  Odpowiadając na zarzuty dotyczące pracy służb ochrony należy mieć na uwadze wyjątkowy poziom trudności w zabezpieczeniu takiego spotkania, ze względu na dużą ilość kibiców drużyny przyjezdnej, którzy pomimo zakazu zorganizowanego wyjazdu, indywidualnie, w dużej liczbie przyjechali do Bielska-Białej. W pracy nad zabezpieczeniem takiego meczu ważne jest aby uniknąć eskalacji agresji, i to, przy stałej współpracy z przedstawicielami Policji się udało. Służby ochrony uniemożliwiły wstęp na stadion osobie ukaranej zakazem stadionowym, nie było natomiast podstawy prawnej, aby zabronić wstępu innym kibicom. Mimo to, jako organizator imprezy nie jesteśmy zadowoleni z pracy służb porządkowych i wypowiedziane zostały umowy dwóm firmom ochroniarskim zabezpieczającym mecze Podbeskidzia.

  Wszystkich kibiców, którzy poczuli się zagrożeni przepraszamy. Dostajemy wiele zgłoszeń z uwagami dotyczącymi organizacji meczu, każda z nich zostanie przeanalizowana i wzięta pod uwagę podczas pracy nad kolejnymi meczami piłkarskimi. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie władz miasta Bielska-Białej, klubu i Policji mające na celu opracowanie planu działania, który pozwoli uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości. Celem wypracowania wspólnego stanowiska zmierzającego do zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie
  w Bielsku-Białej, oraz innych arenach piłkarskich w kraju, przedstawiciele Klubu spotkają się także z władzami organizatora rozgrywek, Ekstraklasy SA - napisał Zarząd TS Podbeskidzie SA.


  Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Mikołaj lata nad Śląskiem! ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA To nie jest fotomontaż
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale jaja

   leon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ciekawe od kiedy to niezorganizowane grupy kibiców przyjezdnych mogą wnosić bębny na stadion,pewnie w bębnie przemycili petardy !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policja prowadzi dochodzenie

   Tomol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Kto na sektorze nr 3 pozostawił po sobie papierki po cukierkach czekoladowych. Race to tylko pretekst by wyłowić z tłumu cukierkowych bandziorów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Winni byli Meksykanie, Petru to potwierdzi

   Hożowsky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Taki provda

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SKANDAL to jest ten wasz niby "skandal" !!!

   katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   "Od pierwszej minuty Niebiescy ruszyli z konkretnym dopingiem, który bez problemów przebijał się przez młynek miejscowych. Generalnie atmosfera trochę piknikowa, jak na rywala pokroju Podbeskidzia...rozwiń całość

   "Od pierwszej minuty Niebiescy ruszyli z konkretnym dopingiem, który bez problemów przebijał się przez młynek miejscowych. Generalnie atmosfera trochę piknikowa, jak na rywala pokroju Podbeskidzia przystało. Niestety pod koniec pierwszej połowy miejscowym Januszom zasiadającym nad kibicami Ruchu coś się odkleiło i zaczęli rzucać w dół różnymi przedmiotami i napojami, co wywoływało już pewną irytację, jednak apogeum nastąpiło po rzuceniu przez miejscowych petardy w kibiców Niebieskich, która eksplodowała w tłumie. Skoro organizator nie reagował, zareagowali kibice Ruchu, udając się na poszukiwania winnego. Jak się okazało na górze, jeden z zaczepnych fanów Podbeskidzia uszkodził sobie rękę na zabawie pirotechniką. Przy opisie całej sytuacji znów swoją elokwencją i bogatą manipulacją faktami wykazali się pewni dziennikarze, sugerując, że to kibice Ruchu byli agresorami i napadli niewinnych sympatyków miejscowych. Według drugiego wymysłu p*****ów sympatycy Ruchu odpalili jakąś racę, którą później rzucali. Ani jedno ani drugie nie miało miejsca! Nasuwa się jedna rada - przestańcie brać, to co bierzecie, bo niedługo zobaczycie smoki na stadionach... ". niebiescy.pl
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gówno prawda !

   BBBB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   race odpalali śląscy bandyci i tyle, dobrze że jest monitoring

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Leszek Jaźwwiecki jaźwi

   jaźwiec – żbik; jaźwić się – drzeć się (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Panie Redaktorze.
   Pisze pan,że kibic Podbeskidzia chciał odrzucić racę i sparzył opuszki palców.
   A nie chciał po prostu odrzucić na kibiców Ruchu,a może zapalił sam i chciał rzucić?
   Bo ja na...rozwiń całość

   Panie Redaktorze.
   Pisze pan,że kibic Podbeskidzia chciał odrzucić racę i sparzył opuszki palców.
   A nie chciał po prostu odrzucić na kibiców Ruchu,a może zapalił sam i chciał rzucić?
   Bo ja na jego miejscu próbowałbym zadeptać racę,a nie odrzucać,bo na kogo?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama