Przy Spodku budują już gigantyczną scenę. Sylwestrowa Moc...

  Przy Spodku budują już gigantyczną scenę. Sylwestrowa Moc Przebojów nadchodzi [ZDJĘCIA]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Konstrukcja sceny już powstaje. Obecnie pracuje tu około 40 osób. Przy montażu świateł i multimediów będzie ich więcej
  1/31
  przejdź do galerii

  Konstrukcja sceny już powstaje. Obecnie pracuje tu około 40 osób. Przy montażu świateł i multimediów będzie ich więcej ©Lucyna Nenow

  Choć do sylwestra jeszcze ponad trzy tygodnie, Polsat stawia już w Katowicach scenę. Jej elementy przywiezie 15 tirów. Tylko ekrany ważą 14 ton.
  To będzie impreza sylwestrowa, jakiej w Katowicach jeszcze nie było. Ostatnią noc 2015 roku i pierwsze chwile 2016 roku spędzimy z Polsatem podczas „Sylwestrowej Mocy Przebojów”. Chociaż nie ma jeszcze połowy grudnia, już zaczęły się intensywne przygotowania do tej imprezy. Powstaje już gigantyczna scena.

  „Sylwestrowa Moc Przebojów” to spore wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. Kilka dni temu na placu Honorowym przy Spodku rozpoczęła się już budowa sceny, na której wystąpią zaproszeni artyści. Konstrukcja jest już coraz bardziej okazała. Wyglądem przypomina sceny, jakie znamy z największych festiwali muzycznych. Ale to jeszcze nie jest ostateczny szkielet. Kolejne elementy sceny będą montowane po jej bokach, tak, by całość wyglądała bardzo efektownie.

  Scena na „Sylwestrową Moc Przebojów” będzie miała 500 metrów kwadratowych całkowitej powierzchni, zaś jej poszczególne elementy zostaną przywiezione do Katowic w sumie przez 15 tirów. Scena będzie szeroka na 60 i wysoka na 16 metrów. Natomiast scenografię sceny uzupełni prawie 600 m kw. ekranów ledowych o wadze 14 ton.

  Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW, zaś sylwestrowy koncert pokaże 15 kamer, w tym jedna usytuowana na dronie z bezpośrednim przekazem obrazu na żywo.

  Obecnie przy stawianiu konstrukcji pracuje około 40 osób. Będzie ich jednak więcej.

  - W tym najbardziej zaawansowanym etapie, czyli podczas montażu świateł oraz multimediów, pracować będzie dwa razy więcej osób - mówi Paweł Czajkowski z Polsatu.

  Ten gorący etap prac rozpocznie się najprawdopodobniej już w nadchodzący weekend.

  Cała scena ma być gotowa zaraz po świętach, 27 grudnia. Wtedy też zaczną już zjeżdżać gwiazdy, które usłyszymy podczas trwającego sześć godzin koncertu. Ich reprezentację widać na wielkim banerze, który wisi na znajdującym się nieopodal hotelu Katowice. Wystąpią: Golec uOrkiestra, Kayah, Bajm, Enej, Cleo. Będą też m.in. Bednarek, Urszula, Grzegorz Hyży, Wilki, Mesajah i Stefano Terrazzino.

  Zagraniczną gwiazdą będzie natomiast zespół, który roztańczył świat, królowie disco - Boney M., świętujący swoją „czterdziestkę”.

  W ich wykonaniu będziemy mogli posłuchać na żywo przebojów takich jak „Rivers Of Babylon”, „Daddy Cool” „Rasputin” czy „Sunny”.

  Ten szczególny wieczór będzie miał również swoich gospodarzy, na co dzień prowadzących najpopularniejsze programy Polsatu, którzy w sylwestrową noc wzniosą z widzami noworoczny toast: Krzysztofa Ibisza, Macieja Dowbora, Paulinę Sykut-Jeżynę, Agnieszkę Popielewicz i Macieja Rocka. A na scenie odpowiednią dawką humoru wspomogą ich Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk, czyli połowa rybnickiego Kabaretu Młodych Panów, będzie też Kamil Baleja z RMF FM. Szykuje się huczne świętowanie, bo „Sylwestrowa Moc Przebojów” ma być zwieńczeniem obchodów 150-lecia Katowic. Katowice wykładają na imprezę 2 mln zł, Polsat - nawet 3 mln zł.


  *Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
  *Mikołaj lata nad Śląskiem! ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA To nie jest fotomontaż
  *Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
  *Jak zdobyć becikowe  i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama